POKRAČOVÁNÍ O MOHAMEDÁNSKÉ SENSIBILITĚ

Ota Ulč 2 2015 Aktuality česky

O této podivné, leč účinné zbrani se správným, politicky korektním dopadem (islamofobie, rasismus, podobné hříchy) v uličních demonstracích s krvelačnými požadavky, jakož i  ve velebných  prostorách oxforské univerzity, jsem se už párkrát zmínil. Přizpůsobivost (předposranost) úřadů, akademických hodnostářů, křesťanských prelátů, hlasů domácích i zámořských. Bobby Jindal, americký guvernér indického původu se ozval a porovnával. Pro můj vkus Martin Konvička, jihočeský docent entomolog, tak učinil natolik sympaticky, že příslušná etická komise zvažuje, zda ho existenčně zlikvidovat.

V půli ledna tohoto roku 2015, z mrazivých dálav opačného konce Atlantiku jsem sledoval televizní záběry značného českého davu v hradčanském prostředí, slyšel mnohé hlasy, mezi nimi kádrově ohroženého vědátora brouků a motýlů, jakož i do  Čech se již před lety  uchýlícího majitele nejspíš tureckého jména  Yekta Uzuoglu.  Posluchači s velkým souhlasem reagovali na názory, razantně zavrhované rozzuřenými davy v londýnských ulicích, mávajícími plakáty s požadavky typu SMRT DEMOKRACII, SVOBODĚ, UŘÍZNOUT HLAVU VŠEM, KDO URAZÍ MOHAMEDA.

Týž den jsem emailem se značným zpožděním (s datem 20. září 2012) obdržel video, které stvořil Patrick Condell, pozoruhodný tvor, jehož počínání již řadu let sleduji. Narodil se v Irsku, buď v roce 1949  nebo 1950, vyrostl v Anglii v chudých rozháraných poměrech, tatínek propadlý hazardním hrám,  šestnáctiletý syn  skončil formální vzdělání,  živil se mytím nádobí, poté se šest roků jako dřevorubec lopotil v Kanadě . Po návratu do Evropy  se stal spisovatelem, komikem se soustředěním na náboženskou a politickou satiru. Na divadelní scéně se objevil ve věku 32 roků, je autorem divadelní hry či her a zejména víc než stovky velmi populárních video monologů - rekordní výkon v celé Británii. Proslulý ateista Richard Dawkins jeho tvorbu charakterizuje jako  unique, extraordinary blend  of suavity and savagery - "mimořádná směs zdvořilosti a surovosti."

Condell se o Koránu vyjadřuje jako "výkonu nenávisti", islám pokládá za "náboženství války", o údělu muslimských žen píše, že jsou ovládány primitivními prasaty, jejichž jediným výkonem v životě bylo narození s penisem v jedné ruce a s Koránem v ruce druhé.

Commissioner - pověřenec Elliot Cohen (California City of Berkeley's Peace and Justice Commission) s takto židovským jménem odsoudil jeho názory jako "urážlivé, degenerující, rasistické,"  Condell již obdržel  stovky výhrůžek smrti a nemenší počet projevů sympatie.

-     -      -

Nyní  bude následovat  onen Condellův  v lednu 2015 obdržený text (video 5 minut 17 vteřin s datem září 2012) :  http://dotsub.com/view/72457cbc-fe 18-4053-ae3f-6c7639cf4e79.

Větší část do češtiny přeloženého textu prezentuji kurzívou:

Zase jednou vidíme  mnohonásobné  násilné  vzteky  od náboženství trvalé urážlivosti.  Některé věci se nikdy nemění, že ano. Zase jednou vidíme, jak islám sám od sebe exploduje (s prominutím za takový výraz) a tak znovu ukazuje, že je na této planetě stejně vítán jako nějaký asteroid. Znovu vidíme tisíce islámských cvoků, že přestanou mlátit  své ženy, aby ukázali svou  citlivější stranu.  Jak? Tím že zničí města, v nichž žijí, tak ponouknuti kněžskými ignoranty, s motivací ještě nižší, než je gramotnost jejich následovníků. A na nás, v civilizovaném světě je znovu naléháno, abychom se umírňovali z respektu k náboženství, které porušuje lidská práva poloviny lidstva této planety a které kopíruje politickou ideologii neoddělitelnou od nacismu. Bylo by to legrační, kdyby to nebylo obscénní. Nebo že by to bylo spíš opačně? Považovat taková srocení za dětinské a imbecilní by znamenalo jim dodat důstojnosti, kterou si nezaslouží. Ty lze pouze popsat jako islámské. Nechte mě vyjádřit se přímočaře. Od nás se předpokládá, abychom byli tolerantní a respektovali náboženství, které nezná smysl žádného takového slova, což prokazuje každý den? Od nás se předpokládá, abychom změnili naše hodnoty a tím se přizpůsobili k náboženství, jež se v ničem a nikomu nepřizpůsobuje?

Text pak pokračuje tvrzením, že islám je vždy jen jednosměrná ulice. My se už ani nemůžeme smát jejich předstíraným islámským stížnostem.  Turecký premiér se domáhá, aby  islamofobie byla prohlášena za zločin proti lidskosti, aniž by se někde našlo dost síly prohlásit islám jako zločin proti lidskosti. Turecké pokrytectví, prokázané genocidou Arménů za první světové války. Muslimové, jak surově zacházejí s ženským pokolením.  Na světě přece není žádná muslimská stížnost, která by se dala brát vážně. My jim nevěříme a je nám úplně lhostejné, jak oni se pak cítí. My nemáme vůbec žádný důvod jim něco dávat. Oni se neustále domáhají toho "dávej, dávej!"  Domáhají se respektu, zvláštních výhod, jsou uražení, když je nedostávají a nás obviňují z rasismu.

Doslovný překlad teď pokračuje:

Už jsme příliš unaveni stále slyšet stížnosti islámu, jejich konflikty a zastrašování od jejich náboženství při každé příležitosti. Každodenně od muslimů slyšíme, že my na Západě jim musíme rozumět, jak pro ně je jejich prorok důležitý. My rozumíme a je nám to úplně jedno.  Vůbec nám nezáleží na vašich pocitech.  Naše pocity jsou daleko důležitější a už toho máme po krk stále slyšet o vašem náboženství, strčte si ho někam. A sebevětší množství vašeho násilí na tom nic nezmění. Čím víc budete ječet, tím míň vás budeme slyšet. Nenecháme se zastrašovat, terorizovat, nemůžeme respektovat ty, kteří si respekt nezaslouží. Krátce, vy nám nebudete říkat, co smíme nebo nesmíme říct, bez ohledu, kolik vlajek spálíte, na kolik ambasád zaútočíte, svoboda projevu přetrvá a vy se s tím smiřte.

-       -        -

Původní autorovo sdělení v angličtině zní přirozeněji, přesvědčivěji: "Jděte do háje či kamkoliv jinam s divadélkem vaší citlivosti, ultraháklivosti!"

Od projevu takové kuráže už uplynuly tři roky. Přemnohé se  změnilo - k horšímu, daleko horšímu.  Nejen Paříž a zabíjení karikaturistů, rozmach terorismu s uřezáváním hlav, ba i upalováním za živa.

Co ještě horšího by se mohlo stát?

Prozatím za děsivější se mi jeví výskyt tvorů, natolik kolaborantských, oportunistických, kteří budou takové hrůzy racionalizovat, ospravedlňovat, a obviňovat jejich oběti.  Už přece máme dost precedentů, jak že si Američané zničení mrakodrapů sami zavinili a zasloužili svým hanebným počínáním. Skutečné vraždící a sebevražedné fanatiky bychom měli, ba museli chápat.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012