Vzájemné uznání zájmů?

Vzájemné uznání zájmů?
11. 02. 2015 pan Lavrov v Lidových novinách: „Projekt budování evropského společného domu ztroskotal, protože naši partneři na západě se neřídili snahou o vybudování bezpečnostní struktury postavené na VZÁJEMNÉM UZNÁNÍ ZÁJMŮ.“
Vybudování bezpečnostní struktury postavené na VZÁJEMNÉM UZNÁNÍ ZÁJMŮ? Koho s kým? Opět jen mezi Západem a Východem? Kapitalismem a socialismem? Mezi Ruskem a Spojenými Státy? To už tady bylo. Partnerem pro Rusko a Spojené Státy je dnes také sedmadvacet států Evropské Unie.
Tak zvané VZÁJEMNÉ UZNÁNÍ ZÁJMŮ při tehdejším dělení rozdělilo Evropu na dvě části. Svobodné volby slibované tehdy Visarionovičem Džugašvilim presidentu Delano Rooseveltovi se vlivem „strýčka Joe“ zvrhly ve střední a východní Evropě v řízenou totalitu. To byl výsledek VZÁJEMNÉHO UZNÁNÍ ZÁJMŮ na dlouhá desetiletí.
Skoro po 70 letech si národy celé Evropy rozhodují samy v dobrovolném společenství Evropské unie. Odmítáme pofiderní, podezřelé a pochybné návrhy VZÁJEMNÉHO UZNÁVÁNÍ ZÁJMŮ těmi, kteří kdysi rozhodovali o Evropě. Trváme na své suverenitě volbami. A chyby našich demokracií, ale i jejích dostatky patří k jejímu stálému rozvoji.
K.Mrzílek
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad