Lada Krivanek

Eva Střížovská 2 2015 Ostatní česky

Lada Krivanek

Původním českým jménem Ladislav Křivánek odešel z Československa do Kanady v těch hnusných letech tzv.  normalizace.  Ještě v minulé zimě mi posílal fotky, jak odhazuje před domem hromady sněhu. A já jsem byla zrovna po návratu ze slunné Kalifornie. Tak jsem ho litovala, jako i jiné lidi, co mají tyto sněhové problémy a neemigrovali radši do Kalifornie. Jenže ono to vždycky nezáleželo jen na nich…

S Láďou jsem se seznámila jednak na webových stránkách Pozitivních novin a pak na

CzechFolks.comPLUS. Oba jsme byli velcí psavci. Psali jsme si a vyměňovali články a informace.  Jednoho dne, takhle před polednem někdo zvoní u našeho domu. Když dojdu dolů otevřít nečekané návštěvě, blýskne se foťák a já s otevřenou pustou koukám na Láďu, jeho ženu Jitku a kamaráda Vaška. Bylo to super setkání. Sedli jsme si v kuchyni, trochu povídali, ale víc hráli na kytaru a zpívali.

Včera mi volala Jitka, že Láďa umřel. Brečím ještě teď. Mluvila jsem s ním na podzim, když už to s ním vypadalo všelijak, řekl, že se jen odmlčí, protože musí do nemocnice. Na vánoce mi Jitka poslala pohlednici, kde mi napsala, že je to s ním vážné.

Přemýšlím o tom, proč tak šikovní, chytří a plodní lidé jako byl např. Karel Čapek, Jiří Šlitr, Jiří Grossmann odešli z tohoto našeho světa tak brzy. Odpověď nenacházím…

Láďa Křivánek byl také takovým. Najděte si jeho články na CzechFolks.comPLUS, je jich hodně a jsou velmi dobře napsané, protože on byl velmi dobrý člověk.

Eva Střížovská

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012