Soudruh Filip ví, kam patříme!

Venda Šebrlová 2 2015 Aktuality česky

Soudruh Filip ví, kam patříme!

 

Na půdě Parlamentu se ve čtvrtek měla projednávat smlouva mezi EU a Ukrajinou. Diskuse skončila vzájemnými urážkami a krásnou mezihrou. Řečníkem byl mj. šéf poslanců za TOP 09 Miroslav Kalousek, předsedajícím schůze Vojtěch Filip (KSČM). Kalousek apeloval na vědomí sounáležitosti k Západu, ke křesťanské Evropě a varoval před asijsko-stalinsko-putinským režimem.

 

Protože se jednalo o faktickou poznámku, měl jako každý řečník limit dvě minuty. Pak mu Filip vypnul mikrofon. Kalouska to nerozhodilo a oznámil, že své názory do pléna vykřičí - což udělal. Poslanci na Filipa křičeli „hanba” a tloukli rukama do stolků. Pak nastalo vzájemné urážení představitelů různých stran.

Komunisté to neměli lehké ani počátkem týdne. Povyk se ozval, když v jejich baráku byla otevřena výstava k výročí velmi neblaze proslulého korejského diktátora Kim Čong-ila. Oslavovat takový charakterový póvl veřejně není možné ani u nás a tak vedení KSČM oznámilo, že o instalaci výstavy nic nevědělo! Pak z panelů zmizely nejkřiklavější hesla a fotky.

Skoro celý svět napjatě sledoval jednání v Minsku. Tam se jednalo o ukončení války mezi Ukrajinou a proruskými separatisty. Rusové by nejdřív chtěli přeorganizovat Evropu (což znamená rozdělení vlivu a posílení Ruska jako znovuzrozené velmoci) a pak řešit maličkosti - např. válku. K jakés-takés dohodě došlo. Ovšem Putin dál posílá těžké zbraně a vojáky na ukrajinské území. A bezostyšně tvrdí, že to není pravda. Nezáleží mu na mrtvých lidech a zničené zemi. Kdo ví, jestli bude dohodnuté příměří dodržováno?

 

Chce být velebeným obnovitelem Velké Rusi a uctíván tak, jako severní Korejci adorují Kima.

Bože, dej, ať se nedočkáme výstavy Velký Vladimír Vladimírovič Putin - ochránce a zachránce. Nebo ano! Ovšem pod názvem Mrňous Vladimír Vladimírovič Putin - lhář a podvodník. Ráda zaplatím vstupné!

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012