Digitalizace časopisu Západ

Miloš Šuchma 2 2015 Naši ve světě česky

Vážení a milí přátelé,

 

po delší dobu jsem jako bývalý šéfredaktor časopisu Západ usiloval o to, aby časopis, který vycházel v letech 1979 - 1993 byl digitalizován.

 

To se nyní podařilo díky přátelům v Ústavu pro studium totalitních režimů, kteří časopis zdigitalizovali z archívu Libri Prohibiti, který poskytl všechna čísla Západu.

Celý soubor 14 ročníků Západu je nyní přístupný na

www.ustrcr.cz/cs/archiv-casopisu-zapad-1979-1993

 

Můžete si tak projít všechna čísla Západu jedno po druhém, seznámit se s historií vydávání časopisu a přečíst si vzpomínku "Josef Škvorecký v "Západě" na Západě" jako můj konferenční příspěvek při příležitosti 80. výročí narození tohoto spisovatele a člena redakční rady Západu v Náchodě, jeho rodném městě za jeho poslední návštěvy České republiky.

 

Je možno si také přečíst anglické číslo The West, vydané v roce 1982 jako výběr nejlepších článků do té doby. Rovněž tak je připojen index 1970 - 1984, seřazený podle autorů a chronologicky.

V souborech je možno vyhledávat pomocí textového editoru, např. CTRL+F (find), kde v daném souboru zadáte hledané slovo.

 

Doufám, že časopis znovu osvěží paměť původních čtenářů a zaujme i ty, kteří k časopisu neměli přístup. Ocením když informaci pošlete také svým přátelům.

 

Srdečně zdraví Miloš Šuchma

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012