Gerard Cheshire - Evoluce

Venda Šebrlová 2 2015 Knihy česky

Malé dějiny velké myšlenky

Co jsou lidé lidmi, zajímalo je, kde jsme se tady vzali. Teprve (relativně) nedávno se objevila věrohodná teorie. Ano, moderní věda otevřela dveře teorii Charlese Darwina a jeho tvrzení, že z bakterie se vývojem a selekcí stal člověk. To se psal rok 1859.

Je to stejně fantastické jako stvoření mimozemšťany nebo božstvy. Cheshirova kniha vychází vstříc čtenářům poučeným nebo jen zvědavým. Vykládá teorii vývoje z pohledu nejnovějších poznatků o světě mikroorganismů, mj. DNA a výměny informací mezi rodičovskými geny. Dozvíte se, jak to příroda dělá v rostlinném i živočišném světě, jak se všechno míchalo a stěhovalo.

Nemusíte být biologové, knížka nabízí v poměru 1:1 texty a tabulky nebo ilustrace. Takže v kapitole Mimozemský život - jak je pravděpodobný? zjistíte, že mezi zhruba sto miliardami bilionů hvězd by mohly být nějaké obydlené bytostmi. Jak by asi vypadaly a jak určitě ne vám přiblíží obrázek na zrcadlové straně. Mimozemšťané by měli „těla” přizpůsobená místní gravitaci a moc bychom se k nim asi nehlásili. Když se však poučíte předchozím textem, ani vám to nepřijde divné.

Vydalo nakl. Dokořán v edici Pergamen, což je zárukou dokonalé redaktorské i grafické práce.

Venda Šebrlová

 

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012