Nejstarší afrodiziakum v Muzeu gastronomie

-red- 2 2015 Ostatní česky

v Muzeu gastronomie v Praze

Jídla a nápoje s povzbuzujícími účinky provázejí lidstvo od nepaměti.  Stačilo jen pozorovat přírodu a poučit se z chování zvířat – a začít experimentovat.

 

Ani naši předci v tom nebyli nikterak pozadu. Pozorovali, jak medvěd brtník vybírá z brtí – dutin stromů strdí a občas se i podivně vesele potácí.  Staročeský výraz pro med nebo plástve medu si jistě pamatujete z prohlášení praotce Čecha – že naše země kromě mléka oplývá také strdím. To znamenalo, že v Čechách bylo hojně divokých lesních včel, které dávaly ideální med právě pro výrobu medoviny.

Tento lahodný nápoj vzniká zkvašením medu s vodou, což se dělo i spontánně po prudkých deštích.  Ochutnání této zajímavé tekutiny přimělo nejen medvěda brtníka k tanci. Pak už naši předci dále nečekali na déšť a pustili se do výroby medoviny. Archeologické nálezy nádob se zbytky medoviny se nalézají po celém světě. Medovinu pili Vikingové, Kelti, Germáni i Slované stejně jako američtí Indiáni.  Vedle posilujících účinků před bojem oceňovali také její povzbuzující účinky. Medovina byla a je účinné afrodiziakum. V Muzeu gastronomie se dozvíte, kdy lidé začali sbírat med a vyrábět medovinu a také ji ochutnáte. Další důvod proč zajít do Muzea gastronomie třeba právě na svátek sv. Valentýna.

 

Nina Provaan

©Muzeum Gastronomie

Jakubská 12, Praha

www.muzeumgastronomie.cz

info@muzeumgastronomie.cz

tel. 734 112 274, 273 130 533

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012