Opijte svého muslima

Opijte svého muslima
Ota Ulč napsal nedávno krásný článek Výtečná výhoda přílišné citlivosti o toleranci či rouhání. Muslimové se cítí oprávněni zatracovat či kritizovat křesťanství, protože je to zlovíra, kdežto křesťan musí za kritiku islámu, tedy rouhání, zemřít. Ota Ulč cituje dánského psychologa Nikolai Sennelse a výsledek jeho výzkumu ohledně muslimského obyčeje uzavírání sňatku mezi blízkými příbuznými, bratranci se sestřenicemi. Praxe zakázaná v křesťanské a židovské tradici, ale Mohamedem dovolená již 1400 let, po dobu 50 generací. S katastrofálním genetickým dopadem na zdraví, inteligenci, ledacos.
BBC uvádí, že pakistánská rodina v Británii přivádí na svět potomky postižené třináctkrát větší pravděpodobností výskytu vrozených genetických vad. Podíl pakistánských dětí v Británii narozených je jen tříprocentní, ale těch se závadami je celá třetina (33%). Intelektuální potenciál u takových dětí je až 16x nižší. V Dánsku utratí třetinu školního rozpočtu za mládež mentálně zaostalou; 64 % dětí arabských rodičů po desetiletém vyučování je nadále negramotných.
Anglický filosof Roger Scruton publikoval před pěti lety nádhernou knihu I drink, therefore I am (parafráze na Descartovo Myslím, tedy jsem) a tento problém výstižně popisuje: od 8. století před Kristem nechyběl na žádném stole tehdejších civilizací džbán s vínem. U chudých i bohatých. Potřebu konzumace vína, malé množství alkoholu nejen pro jeho léčivé schopnosti, máme v genech. Ale když Mohamed (c. 570 – 632) Arabům víno kvůli častému opilství zakázal a zhruba ve 2. století Arabové přestali víno pít úplně, projevilo se to jak výše uvedeno. Roger Scruton doporučuje, abychom Araby přivedli zpět k normálně prostřenému stolu se džbánem vína na něm a pomohli jim se opět najít. Jedině tak můžeme nadcházející křesťansko – islámský konflikt úspěšně vyřešit.
Zdeněk Reimann
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce

Eva Střížovská
Howdy from Texas II
Češi v Texasu jsou výrazná a specifická komunita, která žije v tomto státě USA již od 19. století.
Reportážní česko-anglická publikace šéfredaktorky Českého dialogu.
Brožovaná publikace, 184 stran, cena v ČR 200 Kč + poštovné, objednávejte na: strizovska@seznam.cz
(ceny a platby pro zahraničí sdělíme)
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad