Představení krajanského listu ČECHOAUSTRALAN

Lada Topinková 1 2015 Naši ve světě česky

Představení krajanského listu ČECHOAUSTRALAN

Vydavatelem i šéfredaktorkou v jedné osobě je Barbara Semenov.

ČECHOAUSTRALAN vznikl v roce 2008 a vycházel v tištěné podobě původně jako měsíčník, poté jako dvouměsíčník a dnes vychází jako čtvrtletník.

 

Tento časopis vznikl a je vydáván díky báječné paní Semenov a ta sama píše v posledním čísle o sobě a všech autorech přispívajících pravidelně do časopisu:

…. Psaní nás baví a píšeme ze srdce, nikoli na zakázku. Dost možná proto se lišíme od dnešních médií poplatných všem čertům – politikům, manipulátorům, bankovkám různých měn…  Přitom moc médií je nepopsatelná.  Formují veřejné mínění, chování lidstva, vývoj světa…

 

Paní Barbara Semenov, PhDr., absolvovala Fakultu žurnalistiky University Karlovy a v letech 1975 až 1981, působila jako redaktorka v Televizních novinách Československé televize. Pod tlakem odporu k tehdejší linii politické propagandy emigrovala do Západního Berlína a inspirována novinářským „vším jsem byl rád“ prožila krásných dvacet sedm let v různých světových končinách. Její producentská společnost Regent Productions prezentuje evropské umění, světové muzikály, společenské akce a vystoupení českých umělců, podílela se na organizaci turné Karla Gotta, Heleny Vondráčkové, Hany Horecké a skupiny Olympic v Austrálii. Na žebříčku hodnot je pro ni nejcennější rodina, Austrálie, Praha, svoboda a demokracie, dále pak umění a kultura všeho druhu. Nejen o kultuře, ale také o historii a současnosti píše od roku 2006 z pozice šéfredaktorky Melbournského Kvartu. V květnu 2008 jej opouští a zakládá nový nezávislý celoaustralský krajanský list ČECHOAUSTRALAN.

 

ČECHOAUSTRALAN se těší značné oblibě krajanů nejen v Austrálii a v České republice, ale po celém světě. Časopis spojuje české a mezinárodní aspekty našich životů - vrací se k příběhům krajanů a jejich vzájemnosti a zároveň se věnuje tomu, co zajímá české krajany po celém světě. Více na internetových stránkách www.cechoaustralan.com. Na vyžádání je možné zaslat jedno číslo časopisu zdarma.

 

ČECHOAUSTRALAN čerpá inspiraci a síly z vlastní prožité historie, ale zabývá se i současnými problémy, vším tím, co se dotýká v těchto dnech všech, co nás trápí a ještě lépe, z čeho máme radost. Je svěží, velmi čtivý (s možností vytvoření závislosti!).

 

ČECHOAUSTRALAN není jen tak nějaký krajanský časopis.

Pro svou vysokou kvalitu byl zcela oprávněně vybrán Národní knihovnou České republiky jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví.  Obsah webových stránek ČECHOAUSTRALANA je několikrát ročně archivován a stává se součástí katalogu Národní knihovny, je zařazen do České národní bibliografie.

 

 

Lada Topinková

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012