Sláva barokní Čechie

6-7 2001 Kultura česky
obálka čísla Co bylo a co bude

    Po návštěvě výstavy Sláva barokní Čechie v Jiřském klášteře na Pražském hradě jsme navštívili její další část ve Valdštejnské jízdárně. Tuto expozici nejlépe přiblíží odborné slovo historičky Jany Volfové:
    Členové Mezinárodního českého klubu navštívili dne 28. června druhou, ze čtyř expozic výstavy, která se koná na různých místech Prahy.
    Ve Valdštejnském paláci jsou vybraná sochařská a malířská díla. Doplňují je drobné řemeslnické předměty a interiér barokního divadla v Českém Krumlově s ukázkou originálních kostýmů.
    Na galerii je možno sledovat na obrazovce krásu barokní architektury v Českých zemích. Vše je doplněno plány kaple sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře u Žďáru nad Sázavou, dílo architekta Jana Santiniho zv. Aichel. Je to skvělá ukázka barokní gotiky, která je českou zvláštností.
    Po výstavě jsme chvíli poseděli v zahradní restauraci ve Valdštejnské ulici 14, vedle Jazzové sekce (která u příležitosti svého 30. výročí nabízí až do podzimu řadu originálních výstav a hudebních koncertů) a popovídali si o možnostech další činnosti, a hlavně o připravovaném velkém koncertu k uctění památky skladatele Karla Hašlera.
    Uskuteční se začátkem prosince v Praze a zúčastní se jej i Hašlerův syn Thomas, žijící v USA. Přiveze zajímavé dokumenty, které dosud nebyly publikovány, z nichž uspořádáme výstavku a prozradí, jak se teprve ve věku 50 let dozvěděl, že je synem slavného českého muzikanta a vlastence... Koncertu se zúčastní i další zajímavé osobnosti, které byly s panem Hašlerem v kontaktu. Budou zde i další zajímavé momenty a překvapení. Že si společně zazpíváme Ta naše písnička česká je nabíledni...V Českém dialogu i na pozvánkách pro členy Klubu o dalších podrobnostech budeme průběžně informovat. Na volnou vstupenku, kterou máme k dispozici pro výstavu Slavná barokní Čechie ještě navštívíme Obrazárnu Pražského hradu a Palác Kinských na Staroměstském námětí, kde jsou další části této mimořádné výstavy.


Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012