Setkání přátel

Venda Šebrlová 12 2014 MČK česky

 

Setkání přátel

 

Uskutečnilo se z několika důvodů: je před Vánocemi a to se všichni setkáváme, slavíme přicházející svátky a taky fakt, že se máme rádi. Všichni kolem Mezinárodního českého klubu a Českého dialogu. To znamená: spolupracovníci a čtenáři, hosté na našich besedách a promítáních. A samozřejmě krajané ze zahraničí!

 

Letos jsme se sešli v Českém centru v Rytířské ulici a byla to společnost velmi, velmi pestrá. Povídala jsem si s mnoha lidmi, některé jsem neznala ani podle vidění a najednou bylo tolik společných témat! Viděli jsme fotky z minulých oslav, zvláště se mi líbila ta k 15. výročí Českého dialogu. Je na ní několik desítek lidí a protože jsme to měli v hospodě u Staroměstského náměstí, vévodil sálu obrovský Golem. Takže, kdybyste chtěli vidět jak vypadám, tak mne najdete v předposlední řadě. Já jediná stojím zády k fotografovi a dívám se na figuru. Takže se dozvíte, že jsem měla černobílý rolák a už tehdy krátké blond vlasy.

Letos jsem zase byla velmi nezdvořilá ke zpěvačce Janě Koubkové. Povídaly jsme si, přiťukly vínem a vinšovaly si. Samozřejmě jsem jí také přála, aby jí to pořád dál tak krásně zpívalo. Zlomek vteřiny se na mne dívala a pak vyjekla sedmnáctičárkové C. (Já vím, že takové není, ale mně to v ten moment tak připadalo!!).

Pak jsem zlomek vteřiny zírala já a potom jsem vyhrkla: „Ty vole, to jsem se lekla!“ Další ticho už nebylo, protože jsme se začaly obě řehtat.

Moc vás všechny pozdravuji, přeji krásný Štědrý večer a mějte kolem sebe tolik báječných přátel, jako jsme měli na oslavě my! A ani je nemusíte znát. Dobří lidé se poznají!

Vaše

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012