Ocenění Tonyho Martínka

Úvodní proslov Dr. Johna Tibbitse, Prezidenta Conestoga Polytechniky v kanadském Kitcheneru, na slavnostní promoci 1. listopadu 2014, na které Tony Martínek převzal Vyznamenání za zásluhy:
Vyznamenání za zásluhy je zvláštní pocta vyjadřující veřejné uznání jedinci, který výrazně přispěl širší společnosti, naší komunitě, nebo Conestoga Polytechnice svojí prací a úspěchy v oblasti vzdělávání.
Letošní oceněný přijel do Kanady z Československa v roce 1967 na základě pozvání Fakulty inženýrství na University of Waterloo. V roce 1970 nastoupil jako vysokoškolský učitel na Conestoga Polytechniku, kde postupně zastával stále zodpovědnější akademické pozice. Dosáhl postavení výkonného ředitele největšího kampusu Polytechniky (Doon Campus) a jako Děkan zároveň řídil Fakultu inženýrské technologie. Přispěl k růstu a rozvoji školy, k úspěchu našich studentů, a k vzdělávání inženýrů v Provincii Ontario.
Zmíním několik z nejvýznamnějších úspěchů:
- Měl primární zodpovědnost za proces který vedl v roce 2010 k akreditaci nového studijního programu “Inženýrství strojírenských systémů“ Kanadskou Akreditační Inženýrskou Komisí, a aktivně participoval ve vývoji studijního programu “Inženýrství elektronických systémů“, který byl akreditován letos v létě.
- Tony koordinoval projekt Transatlantického výměnného partnerství, který spojil Conestoga Polytechniku, University of Waterloo a SAIT Polytechniku v Calgary se třemi technickými univerzitami v Evropské unii za účelem vzájemné výměny inženýrských studentů s cílem zdokonalit metodiku projektově orientované výuky při výchově inženýrů.
- Spolupracoval s průmyslovými podniky a podporoval rozvoj průmyslových partnerství v oblasti aplikovaného výzkumu a technických inovací.
- Tony měl velkou zásluhu na obnovení spolupráce mezi Kanadou a Českou republikou ve sféře technických inovací, aplikovaného výzkumu a hi-tech organizací prostřednictvím svých kontaktů na Českém velvyslanectvím v Ottawě a v místních průmyslových podnicích a akademických institucích.
- V uplynulých patnácti letech pomáhal připravit téměř 4000 inženýrských techniků a technologů na písemnou Zkoušku profesní praxe, požadovanou pro plnohodnotné člšnství v OACETT (Ontarijská asociace diplomovaných inženýrských techniků a technologů).
Tony byl oceněn Technickou univerzitou v Liberci v České republice za přispění k obnově inženýrského vzdělávání a za podněcování mezinárodní spolupráce. Jeho úspěchy byly uznány Ontarijskou asociací diplomovaných inženýrských techniků a technologů, a rovněž vládou České republiky.
Dnes je na řadě Conestoga Polytechnic, aby ocenila Tonyho Martínka za jeho četná přispění inženýrské profesi, naší Polytechnice a naší komunitě.
S potěšením předávám Tonymu Martínkovi Vyznamenání za zásluhy a prosím, abyste se připojili k mé gratulaci.
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce

Eva Střížovská
Howdy from Texas II
Češi v Texasu jsou výrazná a specifická komunita, která žije v tomto státě USA již od 19. století.
Reportážní česko-anglická publikace šéfredaktorky Českého dialogu.
Brožovaná publikace, 184 stran, cena v ČR 200 Kč + poštovné, objednávejte na: strizovska@seznam.cz
(ceny a platby pro zahraničí sdělíme)
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad