Lady a Mádl v Anglii

-ES- 11 2014 Naši ve světě česky

Naše  milá redakční spolupracovnice Lady Milena Grenfell-Baines je známá jako jedno ze zachráněných "Wintonových dětí". Provází Nicholase Wintona vždy při návštěvách do ČR, takže ji znáte i z TV. Loni s Nicholasem Wintonem dokonce absolvovala vyhlídkový let malým letadlem, který dostal darem ke svým 104. narozeninám. Jeho dcera Barbara, která o něho pečuje, Milenu nastrčila do letadla místo sebe…

Nicky, jak mu přátelé říkají, byl kdysi pilotem. A Pilot co ho loni vezl , mu půjčil řízení. Milena vyprávěla, že zavřela oči a tu půlhodinu, co to trvalo, je neotevřela. Ale vše dobře dopadlo  a když letos náš prezident oznámil, mu udělí vyznamenání nejvyššího stupně, ať přiletí v říjnu, jeho dcera, ale i část veřejnosti to kritizovala jako neodpovědnost k jeho věku.  Ale on to odmítl a řekl, že radši umře v letadle nebo v Praze vzrušením než v Anglii nudou.

Milena je dále známá jako Lady Remoska, neboť dokázala tuto českou speciální přenosnou troubu rozšířit do světa a napsat k ní dvě kuchařky. A miluje českou hudbu a je její velkou propagátorkou.

V říjnu také uvítala na svém sídle v Prestonu skupinu Moravanů z Velkých Bílovic v čele s význačným vinařem Stanislavem Mádlem, na jehož dobré víno se těšíme každoročně při oslavě našeho vánočního večírku Mezinárodního českého klubu.  Do Prestonu přijela i cimbálovka a bylo veselo. Celá kapela bydlela u Mileny. A na koncert přišlo přes 120 lidí, Angličani, Češi, Slováci, Poláci. „Víc by se jich tam ani nevešlo, „ říká Milena.

A teď, před pár dny oslavila své 85. narozeniny. A hádejte s kým?  S Princem Charlesem, který měl také narozeniny.  A víte co dostal darem? No přece českou Remosku! (Viz snímek.)

A v neděli  7. 12. se s Milenou a dalšími prima lidmi můžete setkat na charitativním koncertě s názvem Podepsáno srdcem ve Vinohradském divadle v Praze.

ES

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012