Švec, který dobyl svět

Výstavou s názvem Švec, který dobyl svět, se Spolek krajanů a přátel ČR v Miláně rozhodl oslavit 120. výročí založení firmy Baťa.
Jedněmi z nepovolanějších hostů této vernisáže, která se konala 7. října v galerii zdejšího Českého centra byli Mgr. Ladislava Horňáková, kurátorka sbírky architektury a vedoucí odborného oddělení Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, M. A. Vladimír Kovařík z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity T.B, Marcello Pozza, ředitel elektronického časopisu Bata World News, Matteo Crivellaro, HR manager firmy Compar Spa, zastupující firmu Bata v Itálii.
Italskému publiku byla představena osobnost Tomáše Bati, funkcionalistická architektura Zlína v proměnách času a expanze dokonale propracovaného baťovského systému do celého světa. Součástí výstavy byly rovněž ukázky díla studentů Fakulty multimediálních studií UTB ve Zlíně. 5. listopadu se konala dernisáž výstavy v doprovodu zajimavé prezentace regionu Východní Morava (Zlínský kraj), směřováné k odborným médiím. Turistický potenciál regionu byl představem panem Ing. Zdeněk Urbanovský. Druhá část v podání ředitelky Centrály cestovního ruchu Východní Moravy PhDr. Dany Daňové byla věnována stále populárnější církevní turistice, která je součástí sítě Evropské poutní stezky a historickému odkazu Cyrila a Metoděje spojeného s poutním místem Velehrad, jenž je v tomto kontextu vnímán jako místo spojující západní a východní křesťanství.
Simona Kubíková
předsedkyně Krajanského spolku v Miláně
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad