Etika podle Zemana

Venda Šebrlová 11 2014 Aktuality česky

Dodnes jsem si myslela, že mistrem etiky je u nás bývalý tiskový mluvčí prezidenta Václava Havla Ladislav Špaček. Ó, jak jsem se mýlila! Teprve tuto neděli jsem byla poučena. Od odpoledních Hovorů z Lán se v Česku o ničem jiném nemluví, než o velmi sprostých slovech Miloše Zemana.

Jeho tiskový mluvčí Jiří Ovčáček nám, tupcům, vysvětluje, že je pan prezident řekl schválně! Abychom si uvědomili, jak ošklivě to zní a jak ze sebe děláme idioty. A řekl to pěkně pomalu, s příslušnou dikcí a ta nejhorší slova zopakoval!

Byla jsem dosud přesvědčena, že pro kulturu chování udělali v našich moderních dějinách např. nejvíc TGM a Václav Havel. Nesmysl! Skutečně se do toho pustil až Václav Klaus, když na státní návštěvě v Jižní Americe ukradl před zraky milionů lidí - pero. Udělal to pomalu, aby si každý uvědomil, jak je to směšné a ošklivé a že se to nemá, opravdu nemá dělat!

Těším se na další Hovory z Lán. Jen mi je moc a moc líto kolegy Jana Pokorného! Jeho bude muset pan prezident naučit, že drzé čelo je lepší než poplužní dvůr a že stydět se za někoho je blbost.

Doufám, že Miloš Zeman nepoleví ze své osvětové činnosti. Ukáže nám, jak se nemáme cpát tučným jídlem (ukáže své břicho), že se nemáme opíjet a že těžké kuřáctví ohrožuje zdraví. Taky nám připomene, že když si něco zblízka prohlížíme, nemáme přepadávat na vitrinu. Že i v neděli odpoledne, když jsou tam kromě mikrofonů i kamery, má mít státník decentní košili.

Jistě tým jeho poradců vymyslí další témata. Mě určitě taky něco napadne - a pokud vy objevíte další témata, napište nám je do Českého dialogu. Uveřejníme je, i anonymně!

Venda Šebrlová (zatím velmi nevychovaná)

 

Pozn. red:

K tématu si můžete přečíst ještě Otevřený dopis Miloši Zemanovi, jehož autorem jsou manželé Valentovi z Prahy, a který jsme zveřejnili v rubrice Ostatní.

A na tomto místě se dokonce můžete i připojit k podepsání petice za odstoupení Miloše Zemana:

http://www.petice24.com/manifestani_petice_za_odstoupeni_prezidenta_miloe_zemana

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012