Historický šerm jako umění a věda

-red- 11 2014 Knihy česky

 

Kniha vyšla zároveň česky a švédsky:

Je určena pro odbornou i širokou veřejnost. Čtenář má možnost vidět 105 obrazových příloh - většinou v barvě -, které mj. ukazují historická díla mistrů šermu. Kniha otevírá svět historického šermu, jeho dějiny a vývoj, do něhož autorka přispívá nejen svým bádáním a výtvarnou prací, ale i vlastními zkušenostmi s mečem v ruce. Na konci knihy uvádí vlastní nově vytvořené slovo - šermismus.

 

Obsah knihy: Předmluva. Úvod. Dějiny šermu – krátký přehled. Historičtí mistři šermu ve Finspongských sbírkách, na zámku Skokloster, v muzeu Livrustkammaren ve Stockholmském zámku, v Českém království. Šermířské paměti Blanky Pragensis vydané v USA, Texasu v roce 2009. Program a scénář představení historického šermu. Výtvarná práce Blanky Pragensis inspirovaná historickým šermem. Výstavy. Šermířské neologismy. Závěr/Shrnutí. Zkratky/Vysvětlivky. Prameny (65 titulů). Literatura (182 titulů). Seznam obrazových příloh (105). Jmenný rejstřík (315 jmen). Blanka Pragensis: Katalog výtvarné práce v letech 1998-2013 (45 olejomaleb). PhDr. Karlsson Blanka, PH. D.: Bibliografie díla od roku 1989 (72 titulů).

Autor: Karlsson, Blanka, zahraniční Češka působící od roku 1984 ve Švédsku.

Jazyk: Český překlad autorky z jejího švédského originálu Historisk fäktning som konst och vetenskap.

Knihu možno objednat e-mailem na adresu blankapragensis@gmail.com anebo poštou na adresu vydavatele Blanka Pragensis Förlag, Babordsvägen 6, 603 75 Norrköping, Sweden

Cena knihy v České republice (mezi zeměmi Evropské unie bez DPH): 470,-- Kč + poštovné

Cena knihy ve Švédsku: 470,-- SEK + DPH 6% 28,-- SEK = 498,-- SEK + poštovné.

Blanka Karlsson je osobností našeho dokumentu České kořeny ve Švédsku (2009), kterými začala naše série filmů o zahraničních češích ve světě. Ve filmu také předvedla - v kostýmu Blanky Pragensis - velmi efektně svoje šermířské umění.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012