Děkujeme v říjnu

-ES- 11 2014 Aktuality česky

Dobrým člověkem, který přispěl finančně na naši činnost v říjnu je Blanka Forstová. Žije v Německu, ale do Česka jezdí často. Předtím žila v Kanadě. Napsala několik knížek.  Jednu poetickou, v níž vyznává lásku Praze a nyní vyjde její poslední, která se jmenuje „Michalův úraz a paní Wegerich“. Kniha  je věnována jejímu manželovi za jeho  uzdravení. Popisuje  pravdivý příběh, který se stal v Německu. Manželovi se stal úraz  na  noze. Byl v nemocnici cely měsíc. Nejdříve mu chtěli  doktoři  nohu uříznout, že se asi  nezahojí.

Ale Blanka ho léčila bylinnými čaji, které každý den nosila do nemocnice. Pak po  propuštění z nemocnice mu přikládala na ránu jitrocelové listy. Jitrocel se  jmenuje německy  „Wegerich“,  proto ten název v záhlaví povídky,  která popisuje celou dramatickou událost. Nakonec jitrocel ránu vyčistil a zacelil.

 

Děkujeme také za hezké přání z Ukrajiny:

 

Шановна пані Стржижовська!

"Від щирого серця вітаємо Вас із 96-ю річницею заснування Чехословаччини!  З нагоди свята Мелітопольська гімназія № 9 бажає Чеській республіці добробуту та процвітання, а Вам особисто міцного здоров*я, творчих успіхів та дарує своє музичне вітання!"                  Директор Мелітопольської гімназії №9                                                                                                                   Людмила Чугaj

Vážení přátele! Srdečně zdravime Vas s Dnem vzniku samostatného československého státu! Z náhody svátku Melitopolské gymnasium č.9 přeje Cˇeské republice blahobytu a rozkvětu a Vam osobně zdraví, mnoho uspěchů a věnuje vam své hudební pozdravení!

S úctou,                         ředitelka Melitopolského gymnasia č. 9 Ljudmila Čugaj

 

Přání Sokolům

A nakonec blahopřejeme Sokolu v Mnichově k jejich výročí, děkujeme za zasílání zajímavého Věstníku, kam píše moc pěkné články Karel Pokorný.

A stejně tak gratulujeme spojenému Sokolu  Los Angeles a San Francisko, který nedávno oslavil 110. výročí od založení. A děkujeme za výbornou spolupráci.

A přidáváme jeho obrázek.

ES

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012