Mroži v českých tocích

2 2003 Aktuality česky
obálka čísla

e to náramně přívětivá parta. Namísto očekávaných podmračených tváří vyjadřujících odhodlání ke všemu, tedy i vnořit se do ledové Vltavy, se otužulci usmívají, snad se na to dokonce těší!

Jak se stát otužilcem? Pokud chcete sami začít s otužováním, navykněte si sprchovat se každé ráno studenou vodou. Nejsnazší cestou je začít plavat v létě v řece či rybníce. Stačí dvakrát týdně. S ustupujícím létem klesá teplota vody a vy si začnete zvykat.

V říjnu, či v listopadu vám už ani nepřijde, že se koupete ve studené vodě, kam byste ještě loni neponořili ani kotníky. Recept, jak se stát otužilcem se tedy dá v podstatě shrnout do jedné věty, podobně jako návod na pěstování pravého anglického trávníku: koupejte se ve volné vodě nejméně dvakrát týdně po celý rok a když to budete dělat takových dvacet let, stanete se otužilcem. Tak jsem si alespoň vyložil rady předsedy Prvního plaveckého klubu otužilců Praha, pana Vladimíra Komárka, který má v otužování už třicetiletou zkušenost. Ve všední dny v týdnu je počítačový expert, odpoledne a každý víkend, se promění v mrože.

(Z článku Rudolfa Baudyše v časopise Naše rodina č.2/03. Foto Miroslav Martinovský a Anna Komárková.)

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012