13. prosince 2002 jsme měli krásné mezinárodní setkání

1 2003 Ostatní česky
obálka čísla

Událo se v restauraci U Pinkasů, která má svou bohatou historii, viz dvě minulá čísla ČD. Křtili jsme CD manželů Svobodových, představovala se jediná svého druhu firma AUDIOSTORY (její ředitelka Jindřiška Nováková na snímku vpravo) - knížky do ucha, křtil se Český kalendář 2003 i CD Jany Koubkové.

Setkání mělo báječnou neformální atmosféru. Přišli například Anička Bašičová, vždy elegantní (Bosna, Hercegovina), Eduard Švehla (z Prahy a přinesl pozdrav od firmy Odkolek v podobě koláčů), Petr Vačkář, vydavatel a spisovatel knih o zvířátkách (přinesl ochutnávku afrických vín), ing. Doubek, zástupce firmy Adria-Neptun - pronesl zajímavou řeč o historii domu U Pinkasů, Jana Koubková, jazzová zpěvačka a křtitelka Českého kalendáře, přinesla své nové velice krásné CD, Klára a Pavel Steigrovi (dříve Equador, kde založili české rozhlasové vysílání), Stanislava Dufková - redaktorka Čs. radia - Host do domu aj., Evelína Himalová - redaktorka z Čs. rádia - zahraniční vysílání, Marina Hužvárová, spolupracovnice Českého dialogu, Zdeněk Lyčka, ředitel Odboru kulturních a krajanských vztahů na MZV ČR (4 roky předtím ve Švédsku ředitel Českého centra), Bohuslav Hynek, pracovník Ministerstva zahraničí (OKKV), dříve v Africe, kterou má rád, manželé Peškovi ze západní Austrálie z Perthu (vydávají časopis Klokan), Dagmar Shelter přijela z Berlína a stala se novou členkou klubu, manželé Outratovi (dříve Kanada, nyní kapitalistický realismus v Čechách), Helen Vavrecka - naše dobrovolná překladatelka do angličtiny, Ian Finlay Stone - překladatel do angličtiny - Angličan s moravskou manželkou, Dagmar Štětinová, spisovatelka a autorka článků do Českého kalendáře, Jana Volfová, spisovatelka a autorka článků do Českého kalendáře, Přemysl Povondra - výtvarník, jehož kresby jsou jak v ČD, tak v Českém kalendáři, Marie Zigmund novinářka (Rusko a Polsko), Jiřina Rybáčková - dříve USA, nyní ČR, novinářka, Peggy Albert - dobrovolná korektorka anglických textů v ČD, Walter Albert - výtvarník, fotograf a milovník Prahy, Olga Wister z Nadace Olgy Havlové.

Je mi líto, že nemohu uveřejnit jména všech milých hostů, stránky bohužel nejsou gumové, což je škoda. Ale členové klubu dostávají informace nekrácené.

es

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012