Ohlasy - Přání sdružení Maják

6-7 2001 Ohlasy a názory česky
obálka čísla

Republikové shromáždění Unie Svobody v sobotu 23. července zvolilo v Liberci svoji novou předsedkyni za odstupujícího Karla Kühnla JUDr. Hanu Marvanovou. Zvolení bylo velice napínavé, neboť protikandidát Vladimír Mlynář byl opravdu rivalem. Těsné vítězství však rozhodlo. Prvním místopředsedou byl zvolen Ivan Pilip. I přes nabídku Hany Marvanové odmítl Vladimír Mlynář kandidovat na další funkce.
Haně Marvanové bylo vyčítáno dřívější působení v ODS. Nerozhodla však již svým odchodem z této strany, že se neztotožňuje s názory ODS? Dovolujeme si k osobě Hany Marvanové říci pár slov, jakožto postižení občané, kteří byli okradeni stavební firmou H-Systém. Vyhlášení právníci od nás dali ruce pryč, protože věděli, že nemáme peníze a že ve hře je vysoká politika a korupce. Právě JUDr. Marvanová se nás, coby zkrachovalců bez perspektivy, ujala a začala s ;námi vést nerovný boj proti větrným mlýnům.
Právě jako bývalá poslankyně se v realitě začala přesvědčovat o tom, jak v ČR funguje policejní vyšetřování, soudy, korupce, zastrašování, vymahatelnost práva. Neustále se snažila vyjednávat se všemi stranami a docílit nějakého kompromisu. Takže když toto dala do svého volebního programu, ví, o co jde. Když nazvala ČR bezprávním státem, rovněž ví, o čem mluví. Smáli jsme se, když říkala: "Máme soudy, toto nemůže projít." A poté se přesvědčila, co vše v této zemi lze obejít. Jak si v době konkurzu skupina lidí klidně dělá, co chce, zabírá si majetek z konkurzní podstaty a žádný správce konkurzní podstaty ani soud s nimi nic nezmůže. Zažila i napadení své osoby. Nyní jsou ve hře dokonce dopisové bomby. Rozhodně by měl každý politik vstát ze svého teplého křesla a jít mezi lidi naslouchat jejich problémům. Ano, praxe to je ta pravá škola, která je v politice zapotřebí.
Je velice smutné, že když v televizi proběhne pořad o chapadlech korupce, a jeho tvůrci jsou napadáni, dokonce jistou politickou stranou, že takovéto pořady se nemají vysílat.
Takže přejeme JUDr. Marvanové hodně sil do další práce a aby alespoň něčeho ze svých cílů dosáhla. Protože už jako žena, tak jako politička, která nazývá věci pravým jménem, je nepohodlná jistým skupinám.


Za sdružení Maják Ivana Dangová Veselá

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012