Od Lady Mileny Grenfell Baines

-red- 7 2014 Ohlasy a názory česky

Dostali jsme mail do naší milé čtenářky z Británie, a také tamní zástupkyně Českého dialogu.

Zareagovala na zmínku o naší nové rubrice Čeština v zahraničí, kterou jsme nedopatřením v anglickém překladu nadepsali jako Czech aboard - tedy Čeština na palubě - místo abroad. lady Milena si té komické chybky hned všimla. Inu, tiskařští šotci nevyhynuli a občas řádí i na internetu. Název rubriky je opraven, nicméně i další zprávy od Lady Mileny stojí za zveřejnění: Čtete, jak se tato velmi aktivní dáma, jedna ze zachráněných "Wintonových dětí" stále angažuje pro Českou republiku.

Dobry vecer  Evo a  Martino – ted jsem se vratila z ceske abasady kde byla nase rocni ' garden party'. Bylo tam skoro trista lidi. Hodne mladych, pocasi jakz takzm ale mam dojem ze se to vsem libilo.

 

Ja se prosim  hlasim  na konferenci (zahraničních Čechů - pozn. red.- informace o ní je v rubrice Aktuálně) Urcite priletim a tesim se. Je to zajimave tema – ja s tou moji cestinou stale bojuji.  Od ledna mam zasebou 30 prednasek o Wintonovi – je to  'power point presentace' az do posud samozrejme anglicky, ale nedavno jsem byla v Pardubicich a tam to bylo cesky a to pro mne bylo- jak se rika v Anglii  'baptism of fire' .

 

Ted jsem byla v za posledni tri mesice 4x v Praze. O museum gastronomie vite, ty dalsi cesty se tykaly Wintona, byla jsem u neho na jeho narozeniny, fotila jsem, potom v Praze  na setkani se spoluzaky ( bylo nas jen 5)  ale bohuzel mne nekdo 'sebral' fotak …Pred tremy tydny  znovu v Hradci Kralove v gymnasiu Bozeny Nemcove a v srpnu v Proseci, kde se kona letni tyden anglictiny pro deti od 5 do 15 let – tak je budu ucit anglicky, ale prenaska zase cesky. A mezitim dalsi na podzim a uz mam plany na dalsi az do pristiho roku...

........

Vaše

Milena Grenfell Baines

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012