Volby s mákem

Venda Šebrlová 5 2014 Aktuality česky

 

Svoje malé vnučky jsem naučila krásnou nadávku, která se má  vychrlit najednou: pako-mako-buchta maková...  Musí to říkat nahlas a vztekle, aby se odreagovaly. To všechno proto, aby si neříkaly takové hnusoty jako debil, blbec, kráva a pod. Tolik úvodem k zamyšlení o volbách do EU.

 

Proto prohlašuji, že v Česku je většina voličů pako-mako-buchta maková! Mohli jsme rozhodnout, kdo za nás bude zasedat v Evropské unii. O tom, jak je to důležité, se psalo i mluvilo dost! Jednalo se o 21 poslaneckých míst, zájem odevzdat hlas byl však minimální. Nejvíc lidí přišlo v Praze a v ostatních městech. Čím menší bydliště, tím byl podle předběžných informací také menší zájem o volby. V průměru se zúčastnilo méně než 20% voličů. Výsledky a skutečná čísla se dozvíme v neděli v noci. Až skončí volby ve všech 28 zemích Evropské unie.

Prezident Miloš Zeman vyzýval v pátek odpoledne k účasti. Připomenul, že už teď je 80% našich platných zákonů z dílny EU- i přesto se v předvolebních průzkumech ukázalo, že přes polovinu tázaných si myslí: nemá to cenu!

Exprezident Klaus se opět vyznamenal: označil volby do europarlamentu za „nepotřebné a neautentické”! Prý je to vidět na nezájmu lidí. Také on se údajně dlouho rozmýšlel, zda vůbec má jít volit. Neodpustil si poznámku (jakoby jen pro sebe) ve chvíli, kdy strkal obálku do urny: jen abych nevolil ANO!

Proč přišel? (A kdo ví, byla vůbec v jeho obálce nějaká kandidátka?!)  No přece proto, aby byl vidět! teď už málokoho zajímá. Doufal v účast fotografů i televizí a byla by škoda toho nevyužít. Svým skřípavým hláskem plivnul na Evropu svá známá „ošklivá, opravdu ošklivá slovíčka”.

Je pravda, že ani v ostatní Evropě do sebe lidé ve volebních místnostech nestrkali. Nevím, jak moc budou spílat poslancům, kteří neplní jejich potřeby. U nás je to jasné: zhruba 80% dospělých bude doma nebo v hospodě nadávat na svět, evropské i naše politiky.

Protože ani v komentářích se nesmí lidem nadávat, vzkazuji těm ignorantům: jste paka-maka-buchty makové. A Klaus má místo hlavy celý makový závin.

 

Venda Šebrlová

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012