Milí čtenáři Českého dialogu

-red- 5 2014 Slovo redakce česky

a milí přátelé Mezinárodního českého klubu,

 

po dlouhé, ale alespoň mírné zimě koukáme, a najednou je květen! Kdyby nás nehonily úřady kvůli daním, ani bychom si toho snad nevšimli… ale ano, šeříky kvetou a voní, ptáčkové zpívají…ale dobrovolné příspěvky na naši činnost NIKDE! Dříve jsme na tištěný Český dialog vždy začátkem roku vybírali předplatné – nyní jej čtete všichni volně na webu.  Ale i s internetovou verzí časopisu je spojeno množství práce a nějaké náklady. A jako dříve, ba spíš ještě ve větší míře, pro vás pořádáme měsíc co měsíc zajímavé akce. Je nám to trapné, ale musíme připomenout, že jsme nezisková organizace, nemáme žádné státní ani jiné příspěvky a musíme platit nájem kanceláře a telefony, webovou stránku, papíry do tiskárny, obálky a pod.  ¨

 

Hned na první stránce časopisu vpravo (www.cesky-dialog.net – Jak přispět) najde každý informaci, že lze na činnost Mezinárodního českého klubu (MČK) přispět, jak to udělat, číslo českého účtu i všechny další kontakty pro příspěvky ze zahraničí. Od začátku tohoto roku to však napadlo jen několik našich čtenářů, přestože Český dialog čte (dle webové statistiky) měsíčně několik tisíc čtenářů  doma i v zahraničí..

Těm několika děkujeme – a činíme tak průběžně i jmenovitě na webu.

 

Abychom však mohli pokračovat v další činnosti a ve vydávání Českého dialogu, prosíme, pošlete nám na náš účet (nebo našim zástupcům v zahraničí) libovolnou částku. Vydávání Českého dialogu a činnost MČK je naše - sice krásná -  ale dobrovolná a neplacená aktivita.

 

Letos oslavíme dvacet let Mezinárodního českého klubu. Je to svým způsobem zázrak, že jsme vytrvali a rádi bychom k tomu také vydali malou publikaci plnou hezkých obrázků. Pomůžete?

 

S krásným pozdravem a přáním všeho nejlepšího

 

 

Eva Střížovská, Martina Fialková, Venda Šebrlová, Jaromír Novotný, Helena Karasová, Jana Volfová, Lidka Lojdová, Jiřina Hanzlová a další dobrovolní spolupracovníci.

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012