Tereza

Venda Šebrlová 4 2014 Knihy česky

Ladislav Špaček:

Tereza

Autor je charismatický bělovlasý muž mladistvého vzhledu, který dokáže hosty na křtech svých knih nadchnout. Totéž bylo v Luxoru, když představoval svou knihu etikety pro dívky.

Na rozdíl od jeho jiných návodů k slušnému chování je Tereza napsána pro ostře pubertální dívky, které se bystře orientují na internetu, ale méně v reálném životě. A tak šestnáctiletá holka prožívá příběh. Na facebooku se pozná s klukem o málo starším a začnou spolu randit. Mají sraz na Karlově mostě, jdou do restaurace, do divadla, oslavují Nikovi narozeniny, rozejdou se a pak zase smíří, cestují letadlem na společnou dovolenou... Tak, jak plynou dny puberťačky, která samozřejmě hledá rady na facebooku, se odkrývají čtenářkám tajemství chování v různých situacích.

Ladislav Špaček se na křtu přiznal k těžkému sporu se svým synem, který byl v pubertě „klacek na zabití” a když po něm otec v zoufalství hodin hrnkem s kávou, mlčky vstal od stolu, odešel z domova a viděli se až po mnoha letech. To už dospělý syn točil film o Václavu Havlovi a otec byl prezidentovým poradcem.

Z knihy je znát, že autor velmi dobře chápe nástrahy chatových diskuzí a ví, jak nebezpečné mohou být. Proto je Tereza psaná tak, že svižně a věrohodně popisuje život puberťaček a (nenápadně!) radí, co a jak.

Obrázky Martiny Pavlové dokreslují autorův styl - lehkou linkou doplňují text.

Vydala Mladá fronta

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012