Pište nám o dětech!

Jistě v každé rodině máte spousty krátkých legrácek, které vyřkly Vaše děti, vnoučata nebo krátkých příběhů, kdy babička hledala brýle, až je našla v ledničce apod. Uvítáme, když nám to napíšete…a děkujeme předem.
Zajíc
V důlku sedí zajíc,
okusuje krajíc.
Má velkou chuť na mrkvičku,
co vyrostla na políčku.
Tam však hlídá velký pes –
třes, zajíčku, jen se třes!
Perličky od našich nejmladších
- Jedenáctiletá Vladěnka učila čtyřletého Marečka vyslovovat r. Rohlík, rámus, ryba, rak, parník, Praha. Všechno mu to šlo. A pak Vladěnce docházely nápady, tak se uchýlila ke slovu prd. Mareček se zaradoval, vida změnu v duchovní náplni a vyhrkl: PINDÍK!
- Tříletá Magdalenka chtěla na babičce, aby spolu vylezly na blízkou střechu školky, kde jí lákal železný žebřík. „Jsi ještě malá,“ to nemůžeme, řekla babička. - „Ale babičko, koukni na mně, jak už mi roste tělo, “ Magdička na to.
- Babička se chystala na výlet do Egypta. Loučila se s vnoučkem a řekla, že mu pošle pohled. A zeptala se ho, co mu tam má napsat. Vnouček chvíli přemýšlel a pak řekl - babičko, napiš tam: Mám Tě ráda, Kájo, nebo víš co? Napiš tam: Mám tě moc ráda, Kájo.
- Čtyřletá Eliška se dívala na pohádku, kde maskovaní banditi tropili lotroviny. Po chvíli přemýšlení, zeptala se zvídavě: ,,A mamí, proč nosí banditi ten šátek přes obličej, to aby nebylo vidět, jak mají škaredou pleť?“
Autor básničky je Mirek Seifert a kreslířkou Dagmar Broučková.
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad