Pište nám o dětech!

-ES- 4 2014 Ostatní česky

Jistě v každé rodině máte spousty krátkých legrácek, které vyřkly Vaše děti, vnoučata nebo krátkých příběhů, kdy babička hledala brýle, až je našla v ledničce apod. Uvítáme, když nám to napíšete…a děkujeme předem.

Zajíc

V důlku sedí zajíc,

okusuje krajíc.

Má velkou chuť na mrkvičku,

co vyrostla na políčku.

Tam však hlídá velký pes –

třes, zajíčku, jen se třes!

 

Perličky od našich nejmladších

  • Jedenáctiletá Vladěnka učila čtyřletého Marečka vyslovovat r.  Rohlík, rámus, ryba, rak, parník, Praha. Všechno mu to šlo. A pak Vladěnce docházely nápady, tak se uchýlila ke slovu prd.  Mareček se zaradoval, vida změnu v duchovní náplni a vyhrkl: PINDÍK!
  • Tříletá Magdalenka chtěla na babičce, aby spolu vylezly na blízkou střechu školky, kde jí lákal železný žebřík. „Jsi ještě malá,“ to nemůžeme, řekla babička. - „Ale babičko, koukni na mně, jak už mi roste tělo, “ Magdička na to.
  • Babička se chystala na výlet do Egypta. Loučila se s vnoučkem a řekla, že mu pošle pohled. A zeptala se ho, co mu tam má napsat.  Vnouček chvíli přemýšlel a pak řekl - babičko, napiš tam: Mám Tě ráda, Kájo, nebo víš co? Napiš tam: Mám tě moc ráda, Kájo.
  • Čtyřletá Eliška se dívala na pohádku, kde maskovaní banditi tropili lotroviny. Po chvíli přemýšlení, zeptala se zvídavě: ,,A mamí, proč nosí banditi ten šátek přes obličej, to aby nebylo vidět, jak mají škaredou pleť?“

Autor básničky je Mirek Seifert a kreslířkou Dagmar Broučková.


 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012