Švédsko v jiném světle?

4 2014 Ostatní česky

Žena nafackovala muži, který ji štípal do zadku. Soud potrestal ji...

Na webu jsme nedávno objevili tuto kuriózní zprávu. Je to snad předzvěst nějaké změny v tématu sexuálního harašení (sexual harrasment)? Hodí se pro srovnání s českými velikonočními tradicemi šlehání pomlázkou, které mnozí cizinci považují za prapodivný a nevkusný zvyk... přesto, že česká a moravská děvčata si jej užívají spíš jako projev zájmu a brání se jen naoko...

Norrköping, Švédsko: ....Švédka si nenechala líbit sexuálně motivované fyzické obtěžování od muže. Když ji štípl do zadku, naštvala se a pořádně ho zlískala. Jenže muž to nenechal jen tak a ženu udal policii, která věc prošetřila a předala soudu v Norrköpingu. Ten potrestal ženu a napařil jí pokutu tisíc švédských korun.

Žena tak musela zaplatit v přepočtu 3000 českých korun za to, že způsobila dotyčnému muži fyzickou bolest v oblasti tváře. Vše je o to bizarnější, že muž byl podle deníku Norrköping Tidning čerstvým partnerem ženy.

„Obviněná u soudu tvrdila, že ji k agresivní reakci přinutil muž tím, že ji štípal do zadku, což on popřel. Muž, který měl prý po útoku lehký otřes a cítil se malátně, byl přitom známostí dotyčné útočnice,“ píše švédský deník Norrköping Tidning.

Není to poprvé

Soudce rozhodl, že štípnutí do zadku nebylo nouzovou situací, která by opravňovala ženu k tomu, aby hrubě fyzicky reagovala protiútokem. Ženu uznal vinnou z napadení a vyměřil jí pokutu.

Ve Švédsku paradoxně nejde o zcela výjimečný případ tohoto typu. Loni v březnu v Norrköpingu jistá návštěvnice nočního klubu zlomila nos muži, který ji opakovaně poplácal po zadku. Soud ženě vyměřil pokutu 2000 švédských korun, tedy asi 6000 korun českých.

jky, Novinky, Famous

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012