Jediná sankce

Karel Mrzílek 4 2014 Aktuality česky

Rusko je největším územním a státním celkem. Zároveň největším agresorem v násilném okupování cizích státních celkům od carských dob přes bolševické období  až po dnešek.

Zabralo pět středoasijských států: Tadžikystan, Kazachstán, Turkmenistán, Kyrgyzstán, Uzbekistán.  Tři Zakavkazské státy: Ázerbájdžán, Arménii, Gruzii. Znásilnilo Čečnu bojující o samostatnost od počátku 18 stol. V evropské části to odnesly tři pobaltské republiky Litva, Lotyšsko, Estonsko. Byly násilně porušťovány,  původní obyvatelstvo přemisťováno. Podobnými oběťmi SSSR byly Bělorusko a Ukrajina.  Tento největší agresor od carských dob obsadil vojensky na 40 let Československou republiku, Maďarsko, východní část Německa, Polsko, Bulharsko, Rumunsko a Albánii. V Afganistanu prováděl SSSR po deset let genocidu na obyvatelstvu v období let 79-89  dvacátého století. Ve století jednadvacátém zabralo Rusko  prozatím dvě části Gruzie, Abcházii a Jižní Osetii, jednu část Ukrajiny a Krym.

Jakékoliv sankce vůči Rusku nemají význam do doby, nežli střední a východní Evropa budou mít možnost používat  energii od spolehlivých partnerů západu a severu. Jediná sankce, která dokáže Rusku si uvědomit, že jeho násilné  metody nefungují, je pomoci Ukrajině udržet si samostatnost, aby se mohla začlenit do Evropské Unie.

K. Mrzílek

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012