Redakční díky a připomínky

-ES- 3 2014 Slovo redakce česky

Děkujeme moc za březnový finanční příspěvek na provoz redakce těmto dobrým lidem a čtenářům:

Dr. Jiří Polák, Švédsko,

Věra a Karel Pokorných, Nizozemsko (na fotografii)

Erik J. Sova, Kanada

Jaroslav Šonský, Švédsko

Dále děkujeme všem, kteří přišli na Valentýnský koncert 14. 2. do Smetanova muzea a 3. 3. do Dvořákova muzea na Českou hudbu rozenou pod americkým nebem (viz rubrika MČK) a přispěli dobrovolným vstupným.

 

A teď připomínky:

Milí autoři, i Vy, zástupci kulturních institucí a nakladatelů, kteří nám posíláte příspěvky a informace, děkuji Vám za ně velice. Bez Vaší laskavé spolupráce by byl náš časopis chudý, protože nestačíme ve dvou osobách spolu s Martinou Fialkovou všechno postihnout, doběhnout na všechny tiskovky, vernisáže, jezdit za krajany, zorganizovat Hovory bez hranic, Hudbu bez hranic a tisíc dalších věcí, které souvisejí s našimi aktivitami a ještě o tom všem napsat. (Na naši výzvu, zda by se přihlásila dobrovolnice na administrativu apod., se zatím nepřihlásil nikdo.) Kdybyste někdo věděl třeba o starší dámě znalé administrativy a základů práce na počítači, která by byla ochotná chodit a pracovat pro nás alespoň jednou, dvakrát týdně, dejte vědět. Nabídnout můžeme laskavé zacházení a plno legrace. Vkládáme na náš web denně novinky. Prosím, sledujte je! Vždy během několika dnů se nové články objeví. Kliknout na náš web je pro Vás určitě mnohem snazší, než abychom hledali spojení na autory různých článků a psali jim, že "už to tam je nebo to bude zítra". A navíc, když si na náš web kliknete a žádaný článek tam ještě nebude, můžete ho urgovat, ale zároveň si přečíst jiné články a být tak v obraze, jak nám to jde (či nejde).

 

S politováním občas zjišťujeme, že někteří naši autoři, kromě toho, že u nás rádi zveřejňují své články, jinak Český dialog téměř nečtou. My ale vítáme připomínky a byly bychom rády, kdyby okruh našich spolupracujících autorů věděl, co se v Českém dialogu píše. Snad tento můj malý povzdech  pochopíte vstřícně.

Pracujeme s Ing. Martinou Fialkovou a s dobrovolnickou pomocí Heleny Karasové (a Vaší) zdarma a bez dotací, jen za občasného finančního přispění několika uznalých a hodných čtenářů. A stejné je to s Mezinárodním českým klubem, ale o tom bude v jiném článku.

 

A ještě pár technických poznámek. Dobrý člověk, kterému se dnes říká webmaster, nám v podstatě zadarmo připravil naši hezkou web stránku. A naučil nás s ní pracovat. Udělal to jednoduše, abychom s tím neměli velké potíže. A teď docházím k jádru:

 

Můžeme na stránky vložit k jednomu článku vždy jen jeden obrázek. Ten musí být v jpg a menšího rozlišení. Žádná mega nám to nevezme.  A ten obrázek nesmí být zaslán v tom článku…musí být extra.

 

Děkujeme za pochopení, za spolupráci a za veškerou podporu. Eva Střížovská - šéfredaktorka

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012