Unikátní vydavatelský počin:

charitativní kalendář
"Příběhy 2014 - Světoví vynálezci"
"Naděje je stav ducha, který dává smysl našemu životu."
(Václav Havel)
"Naděje je pilíř světa."
(Benjamin Disraeli)
"Člověk se může rozloučit se vším, jenom ne s nadějí."
(I. G. Erenburg)
Máte i vy osobní zkušenost s nádorovým onemocněním u svého dítěte? Není vám lhostejné zdraví nejen vlastních, ale i všech ostatních dětí? Chcete nějakým způsobem podpořit nadační fond Kapka naděje pro pomoc nemocným dětem s poruchou krvetvorby, nádorových onemocnění a pro děti, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně? Je pro vás jednou ze současných priorit co možná nejvíce pomoci nemocným dětem v jejich boji se zákeřnou chorobou? Uvědomujete si naléhavost řešení tohoto nejen zdravotnického problému? Určitě čtěte dál!
Nadační fond Kapka naděje, jehož činnost se od roku 2000 zaměřuje na shromažďování finančních prostředků určených pro zajištění léčebných, školních, kulturních a sociálních potřeb dětí s onemocněním krve, pokřtil v Praze počátkem měsíce října 2013 další v pořadí již čtvrtý charitativní kalendář pro příští rok. Jmenuje se "Příběhy 2014 - Světoví vynálezci" a navazuje na tři předešlé úspěšné ročníky (2011 - 2013), které vzbudily pozornost nejen odborníků a médií, ale i široké veřejnosti. U zrodu nového kalendáře stál nápad, jak originálním a uměleckým způsobem ukázat lidem, že děti léčené v transplantačním centru a hematologickém oddělení na II. dětské klinice FN Motol, ale i v ostatních onkologických klinikách v regionálních nemocnicích po celé naší republice, mají chuť spojit síly se známými českými osobnostmi z oblasti kultury a sportu a podpořit unikátní projekt, který pomůže právě těm, kteří stále ještě se záludnou nemocí bojují.
Jednotlivé měsíční listy (formátu 500 x 480 mm) obsahují vedle samozřejmého kalendária speciálně graficky upravenou uměleckou fotografii postav známých jmen, vtělenou do role dvanácti osobností z historie světové vědy a techniky se zajímavým vyprávěním o jejich životě a díle, a stručný životní příběh dětí po prodělané onkologické léčbě. V jednotlivých měsících se představí, až na několik výjimek, zejména významní elektrotechnici a fyzici:
Michael Faraday - elektromotor - Jan Čenský + Ivana Andrlová
Thomas Alva Edison - žárovka - Jiří Menzel
Otto Wichterle - kontaktní čočky - Martina Sáblíková
James Watt - parní stroj a výkon - Dalibor Gondík + Adéla Gondíková
Logie Baird - televizor - Josef Váňa
Alexander Graham Bell - telefon - Petr Štěpánek
Ts´ai Lun - papír - Matěj Ruppert
Marie Curie-Sklodowská - radioaktivita - Zlata Adamovská
Albert Einstein - teorie relativity - Zdeněk Troška
Alfred Nobel - dynamit - Jakub Kohák
Josef a Etienn Montgolfierovi - balón - Lucie Vondráčková + Tomáš Plekanec
Louis Blériot - letadlo - Aleš Valenta
Ojedinělé dobročinné dílo určitě neskončí na dně skříně nebo pracovního stolu, jak to často bývá, ale naopak bude lidem svými fotografiemi kouzlit úsměv na rtech, kdykoliv se na kalendář podívají, a zároveň navodí pocit zamyšlení nad potřebou pomoci nemocným dětem a naléhavostí nastíněných problémů. Závaznou objednávku mohou zájemci poslat na internetovou adresu: info@kapkanadeje.cz.
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad