Děkujeme a pište, ale…

Eva Střížovská 11 2013 Slovo redakce česky

Milí čtenáři,

jsem druhý týden zpátky z Kalifornie. Sedím dnes u počítače a pracuji z domova. Poté, co jsem vyřídila asi 30 e-mailů, uvařila oběd pro milou návštěvu, která přijde zítra (kdy ale nemám čas vařit, protože ráno vezu kupu kalendářů a knížek na nádraží, kde je převezme kolegyně Fialka a poveze do Vídně... atd.), váhala jsem, zdali se mám věnovat vkládání nových článků na naši stránku, nebo psát toto Slovo. Zvolila jsem první možnost, ale hned na začátku jsem se „zasekla“. Zajímavý článek o legiích není podepsaný, obrázky k němu jsou ve formátu, který nemohu použít. Vyřeším to, ale pomocí dalších e-mailů a telefonátů, což samozřejmě zdržuje. Takže prosím, nezapomínejte své příspěvky podepisovat! A obrázky posílejte ve formátu PDF. Děkuji.

Dále upřímně děkuji Jaru Dusatko, Georgine Teyrovsky a Marii Dolanske z Kalifornie za finanční příspěvek na naši webovou stránku. Děkovat bych dále měla všem dobrým lidem, kteří mi v Kalifornii pomohli tím, že se o mne starali, krmili mne, vozili mne a šatili mne (pamatuješ, Katko, jak jsme jezdily na večerní horkou bublinkovou koupel v županech? – ach, jaká krásná vzpomínka zde v té pražské, pro mne kruté zimě).

Leč děkování by bylo dlouhým seznamem laskavých lidí a nevešlo by se do mého sloupku. Ale bude a těším se na to jej psát, jen co vyřídím to nejnutnější po návratu.

Bála jsem se, že mne skolí jetlag. Ale tři první dny jsem byla velice čilá, posílala jsem kalendáře do světa, třídila fotografie, prala prádlo, nakupovala, vítala vnučky a vařila jim mexické jídlo (přijely „zdaleka“, až od polských hranic, asi 100 km). Pak přišla krize. Snad – prý – úplněk. Ale už je to zase o. k.
V pondělí 25. 11. jsem měla besedu o Kalifornii a křest knížky o Austrálii v Městské knihovně. Přišla herečka Eva Siita, o které v knize píšu, pokřtila „Klokánii“ a bylo to fajn. Včera jsem měla další besedu, tentokrát o Texasu, spolu s Mirkem Konvalinou a pro početné publikum v zajímavém prostředí Písecké brány poblíž Hradu. A taky to bylo fajn.

Už se brzy vrhnu na psaní o Kalifornii a jejích českých a slovenských obyvatelích. Bude to taky fajn, určitě.

Eva Střížovská

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012