S Klausem na věčné časy?

Venda Šebrlová 8 2013 Aktuality česky

Naše politická scéna vypadá tak pitoreskně, že připomíná Čapkovu pohádku o tom, jak pejsek s kočičkou dělali dort: ... a přidali tam šlehačku a sýr a uzenou myš a kůži od špeku... Směšné, což? Taky to ten ošklivý velký pes, co jim dort sežral, odnesl velkým bolením břicha. Co bude bolet nás, obyčejné (nevolené a nestranické) lidi, až se do dnešního politického blivajzu přidá Klaus?

Smutně proslulá Jana Bobošíková (která kandiduje pořád a na všechno) chce do své strany Suverenita Jany Bobošíkové přilákat našeho bývalého prezidenta. Stranu by ovšem z vděčnosti přejmenovala na Suverenitu a prosperitu-Klausovce (SUPR- Klausovci). Prohlásila, že je s Václavem Klausem ve styku a chce do své strany přilákat jeho fanoušky. „... Vyměnili jsme si názory a dohodli jsme se, že zůstaneme v kontaktu“ prohlásila. Že politická situace je čím dál absurdnější a Klause „trápí“.

Rivalem Bobošíkové se může stát Boris Šťastný, kdysi velmi mocný politik ODS, který ze strany vystoupil a chce založit novou stranu. Klaus jeho vystoupení ze své rodné strany schválil a „počítá s ním v novém politickém subjektu“.

Šťastný i Bobošíková chtějí sjednotit konzervativní síly v české politice, protože „jim osud naší země leží na srdci“. Šťastný prohlašuje: „My od svých ideálů neuhneme!“. Bobošíková se zase nechala slyšet, že „Václav Klaus, ať je, jaký chce, tak vždy myslel na Českou republiku“.

Nakonec se pravděpodobně potkáme na kandidátkách do podzimních parlamentních voleb s toxickým dortem. Jistě se objeví i další zájemci o známé jméno. Klaus se přidá tam, kde dostane nejvíc. Ne peněz, těch má dost a dost, ale obdivu, poslušnosti, servility, oddaných úsměvů a špalírů tleskačů. To mu strana Šťastná Bobošíková-Klausovci zaručí.

obr. Reuters

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012