Mezinárodní úspěch českého studenta z Prahy

8 2013 Aktuality česky

Celosvětového šampionátu certifikace Microsoft Office Specialist se poprvé zúčastnili Češi. A hned zvítězili!

 

V pořadí již dvanáctý ročník šampionátu certifikace Microsoft Office Specialist (MOS), který se letos konal v americkém Washingtonu D. C., vyhrál student Smíchovské střední průmyslové školy. Jiří Houžvička z České republiky se v kategorii Microsoft PowerPoint 2010 probojoval přes dalších 100 finalistů a obsadil první pozici.

 

Celkově se letos do soutěže zaregistrovalo 344 000 studentů z 90 zemí světa, kteří zaslali výsledky testů z certifikační zkoušky MOS. Česká republika byla na celosvětovém finále reprezentována poprvé, zato hned třemi studenty. Vedle Jiřího Houžvičky do mezinárodního finále postoupili i Aramis Tochjan (v kategorii Excel 2010) a Pavel Vondrák (Word 2010).

Účast ve finálním kole této soutěže umožnila studentům mimo jiné i získání mnoha zkušeností, které jistě využijí během svých dalších let studia a následné praxe. „Měsíce poctivých příprav mi ve finále nakonec velmi pomohly a mně tak mohlo být ctí reprezentovat Českou republiku i v zahraničí,“ uvedl Jiří Houžvička, vítěz v kategorii PowerPoint 2010.

„Věříme, že vítězství našeho studenta založené na důkladné přípravě bude velkou inspirací pro účastníky dalšího ročníku soutěže,“ říká Ivona Spurná, vedoucí testovacího centra Certiport na Smíchovské střední průmyslové škole a dodává: „Již nyní jsme zahájili nové kolo příprav na tuto prestižní mezinárodní soutěž a těšíme se na další výsledky.“

 

„Mít v Česku mistra světa v Microsoft Office je skvělý úspěch a pro další pokračovatele z řad studentů je to jistě velká inspirace a výzva. Budeme se těšit na další želízka v ohni,“ dodává Martitn Hruška, manažer divize Microsoft Office, Microsoft.

 

Tisková zpráva Microsoft Office, ČR

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012