Vzpomínkový koncert v den 20. výročí od úmrtí Evy Olmerové, Pikovice 10. 8. 2013

-ES- 7 2013 Aktuality česky

Eva Olmerová byla jedinečná

 

O naší snad nejvýraznější zpěvačce v dějinách popu, jazz, blues, country music aj bylo už napsáno a řečeno mnoho. Sama jsem napsala spoustu článků do novin, do časopisů, do rozhlasu, i přispěla do výborné knihy Jaroslava Kříženeckého.

10. srpna t. r. to bude již 20 let co odešla do nebe mezi své vynikající kolegy jako je Ella Fizgeraldová, Frank Sinatra, Janis Joplinová.

A přece se na ni u nás nezapomíná. Stále v rádiu znějí písničky v jejím nenapodobitelném podání, objevuje se i na příčkách různých žebříčků, znají ji staří i mladí...

Měla velmi rušný život, spoustu přátel, kamarádů a kamarádek, několik manželů, několik zákazů k vystupování z politických důvodů, zažila i čas ve vězení .  ale také nádherné chvíle jak při vystupování na pódiu s nadšením diváků, při natáčení písniček do rozhlasu, na desky a do televize, a samozřejmě se svými přáteli.

A v den výročí Evina odchodu na nebeskou báň, jak nádherně zpívala v nádherné písni s textem Aidy Brumovské, se koná v pikovickém kempu u řeky Sázavy již od 14 hodin až do večera vzpomínkový pořad. Vystoupí na něm mj. blues a country skupina PeeVRZ-band, Jan Jareš se semaforskými písničkami, uvidíte pásmo z připravovaného muzikálu v Divadle v Dlouhé - «Nezemřela» o Evě Olmerové: Dále vystoupí Zuzana Offenbartl - Dovalová, Markéta Bednářová, Filip Kotek, Tomáš Savka, Darja Kuncová a Old fashion trio

Večer bude vrcholit jako

Vzpomínání + Promítání

Ladislav Kříženecký, Eva Střížovská, Hana Rysová a dal.

Linda Winterová piano

a vystoupením Olgy Patkové a Vladimíra Vandrovce

A nakonec od 21 hodin tuto hudební slavnost završí Zuzana Stirská se svým Gospel Time. To se Evě, která to jistě bude sledovat z astrálních výšin bude určitě moc líbit.

 

ES

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012