Cestovatelka Katka

Eva Střížovská 5 2013 MČK česky

Koncem dubna jsme měli v pořadu Hovory bez hranic jako hosta mladou ženu Kateřinu Dehningovou. Mezi diváky seděla vedle příbuzných i spousta jejích pražských i mimopražských kamarádů a známých, přestože Katka už žije léta v USA, kam se provdala.

Katka je cestovatelka a spisovatelka. Vyprávěla, jak se k tomu dostala z původní profese kadeřnice. Její vyprávění bylo milé a bezprostřední tak jako ostatně i ona sama.

Její první kniha Proti proudu zeměkoule zavede čtenáře do Japonska, n a Havaj, na Východní pobřeží USA, do Španělska, Francie, do měst Chicago, Las Vegas, Washingtonu, D. C., Santa Barbara a také do Kanady a dalších míst v USA. Není to jen obyčejná cestovatelská knížka, kterých je na trhu dost a dost. Katka je bystrá pozorovatelka nejen krás světa, které čtenářům spolu s historií míst poutavě nabízí, ale i lidských charakterů a rozdílů, které dovede odhalovat a zasvěceně popisovat. Přestože jsem svým způsobem také dost zcestovalá, v její knížce nalézám mnoho poučného a inspirativního.

A už se těším na její další knihu, která je o Austrálii, Novém Zélandu, Oceánii a dalších zajímavých místech a určitě také naplněna Katčiným bytostně pozitivním zaměřením.

Na obrázku je Katka s moderátorkou večera Martinou Fialkovou

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012