Koncert pro Evu Střížovskou – skvělý zážitek

Maf 3 2013 Ohlasy a názory česky

Hudba bez hranic – koncert č. II

Zcela zaplněná dvorana Českého muzea hudby – to byl první potěšující fakt večera 14. 3. V Českém muzeu hudby. Mezi publikem mnoho známých tváří, spolupracovníků a přátel redakce Českého dialogu, čtenářů -  a to i ze zahraničí (zástupci Sokola Mnichov, spolku Bohemia z Budapešti aj..), ale i širší veřejnost, která se nechala zlákat vstupem zdarma. Bývalá – a stále občasně spolupracující redaktorka ČD, Marina Hužvárová, nyní šéfredaktorka Akademického bulletinu, přivedla na koncert dokonce celou delegaci zahraničních novinářů, kterým tak příjemně zpestřila jejich pracovní program v Praze.

 

Komorní orchestr Dvořákova kraje se skvěle předvedl v úvodu koncertu s mladými sólisty z kralupské umělecké školy. O programu koncertu jste si mohli přečíst už dříve, zde jen, že byl výborně sestaven. Dirigent a umělecký šéf orchestru, pan Václav Mazáček, připravil opravdu svěží a posluchačsky vděčné, ale nikoli příliš „obehrané“ skladby z dílny takových mistrů, jako byli G. F. Händel nebo A. Vivaldi. Obě sličné flétnistky, Veronika Sedláčková i Jana Šimonová i mladý violoncellista Jan Sedláček sklidili zasloužený potlesk. Eva Střížovská, které patřil tento večer, miluje všechnu krásnou hudbu, a tak si pohled na krásné mladé lidi, kteří jí holdují, jaksepatří užívala.

 

Po sólistech se opět připomněl samotný orchestr, a to v části jedné ze symfonií F. Mendelssohna. Koncert velkolepě zakončili zahraniční sólisté, Jaroslav Šonský, dlouholetý čtenář Českého dialogu a čestný člen MČK, se svojí francouzskou pianistkou Sylvaine Wiart. Přednesli náročný dvojkoncert pro housle, klavír a smyčcový orchestr, opět dílo F. Mendelssohna. Potlesk byl mohutný, a patřil nejen orchestru a všem sólistům, kteří byli odměněni květinami a také krásnými knihami - dodala prostřednictvím Mariny Hužvárové Academia, ale patřil také Evě Střížovské. Šéfredaktorka Českého dialogu s náručí plnou květin přijímala po skončení koncertu další gratulace ke svému jubileu. Přátelské rozhovory nebraly konce. Přeci se však užšímu kroužku hudebníků a spolupracovníků redakce nakonec podařilo se všemi květinami se přemístit do nedaleké příjemné restaurace. Tam krásný večer ještě nějakou chvíli pokračoval. Dojmy z něj a z celé té skvělé atmosféry však doznívaly ještě dlouho poté…

Do redakce pak připutovalo kromě mnoha slovních poděkování za koncert například také toto písemné… alespoň jedno za všechny.

… ráda bych vám touto cestou ze srdce poděkovala za koncert, který se konal na Malé straně 14.3.t.r. Byl to překrásný zážitek pro mne a manžela. Gratuluji k vaší skvělé práci. Milena Pištora.

A my děkujeme všem, kdo se na přípravě a financování tohoto krásného večera podíleli:

(Komorní orchestr Dvořákova kraje, dirigent Václav Mazáček, ředitel ZUŠ Kralupy n. Vltavou Luboš Harazin, České muzeum hudby, Ateliér Mucha, Sokol Mnichov, Naty-Naty, Akademický bulletin a také někteří čtenáři Českého dialogu)

Více fotografií z koncertu můžete najít zde: https://picasaweb.google.com/109415267541266510648/KoncertProEvu143APoNem?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIi2763Wqfy0yAE&feat=directlink

Maf

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012