Pozvánka do Lán

Maf 3 2013 Ostatní česky

V Muzeu T. G. Masaryka se na jaře 2004 konala výstava, kterou jsme s Evou Střížovskou, šéfredaktorkou, připravily k 13. výročí Českého dialogu.

To už je ale dávno! Nedlouho předtím vzniklé muzeum nás tehdy podpořilo a výstava zde visela řadu měsíců, za což jsme byly velmi rády. Expozice v muzeu totiž ještě nebyla tak velká, aby zaplnila všechny jeho prostory. Od té doby se Český dialog přesunul na web, získal tisíce nových čtenářů a mnoho vody uteklo a hodně bylo uděláno také v Mezinárodním českém klubu. I Muzeum TGM v Lánech se značně rozrostlo o mnoho nových, cenných exponátů, které připomínají našeho prvního prezidenta, jeho rodinu a dobu I.,  Československé republiky.

Občas se zde, jako v každém jiném kulturním stánku, dějí i jiné akce, a proto rádi upozorňujeme i na tuto jeho velikonoční výstavu. Zastavte se v Lánech - a po shlédnutí výstavy a třeba upletení pomlázky zajděte i na zdejší hřbitov, kde je rodinná hrobka rodiny Masarykovy. Položte jarní kytičku... Pan prezident by měl celkem nedávno, 7. března, narozeniny...

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012