Proslov prezidenta republiky Václava Havla

Dámy a pánové,
hlavním tvůrcem novodobého demokratického státu Čechů a Slováků byl velký filozof a posléze dlouhodobý československý prezident T. G. Masaryk. Památce tohoto muže a spolu s ní všem nám, Čechům a Slovákům, žijícím dnes ve dvou spřátelených státech, se dostává vztyčením této sochy veliké pocty. Je to hold naší demokracii a především hold muži, který se o ni zasloužil jako málokdo jiný.
Je to zároveň výmluvná připomínka zvláštního niterného vztahu, který pojí naše národy s národem americkým, vztahu, který v případě mé vlasti vyústil do přímého spojeneckého vztahu v rámci NATO. Doufejme, že se tak brzy stane i v případě našich bratrů Slováků.
Dovolte mi, abych co nejsrdečněji poděkoval všem našim krajanům, kteří se o vztyčení tohoto pomníku zasloužili, především z organizace American Friends of the Czech Republic, a abych poděkoval americkému Kongresu i městu Washington, že dali souhlas k tomu, aby tento pomník stál na tomto čestném místě.
Kéž by natrvalo všem připomínal to, co spojuje velký americký národ s národem českým i slovenským: ideály, které spolu sdílíme: lidskou svobodu, lidská práva, právní stát, demokratický politický systém, svobodnou tržní ekonomiku, odpovědnost člověka za svět, odpovědnost, která - jak Masaryk učil - má svůj pramen ve vědomí, že zázrak světa a lidské existence není jen souhrou náhod, ale má svého tvůrce. Děkuji vám všem a děkuji za čest, které se mi dostává tím, že smím tento pomník odhalit!
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad