Literární vzpomínkový večer na Arnošta Lustiga

-red- 2 2013 Aktuality česky

26. 2. proběhl v divadle Komedie LITERÁRNÍ VZPOMÍNKOVÝ VEČER NA ARNOŠTA LUSTIGA s podtitulem „To dobré v člověku se projevuje činem“.

Ukázky z knihy Démanty noci Arnošta Lustiga přišli přečíst členové výboru Ceny Arnošta Lustiga - lékař Jan Pirk, publicista a esejista Jefim Fištejn, nakladatelka Markéta Mališová, Petr Mothejl, tajemník Federace židovských obcí a vícepresident Světového židovského kongresu Tomáš Kraus a prezident Česko-izraelské smíšené obchodní komory Pavel Smutný. S bravurou sobě vlastní odrecitovala větší část textu též operní pěvkyně a herečka Soňa Červená oděná do elegantních šatů jak jinak než červené barvy. Významné osobnosti zavzpomínali na Arnošta Lustiga i krátkým povídáním!

Večer uspořádala Česko-izraelská smíšená obchodní komora.

Literární vzpomínkový večer se konal jako první doprovodná akce k Ceně Arnošta Lustiga, která bude udělena 12. 4. 2013.

(Na večer kromě význačných osobností, které se ujaly vzpomínek a čtení z knihy, přišla řada dalších přátel Arnošta Lustiga, kteří by též mohli vyprávět své vzpomínky na tohoto nezapomenutelného člověka.  Platí to i pro naši redakci. Jsme rádi, že jsme se s ním mohli setkávat a žije dál v naší mysli a ve svém úctyhodné m díle.)

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012