Dopis od paní Dolanské.

2 2013 Ohlasy a názory česky

Vážený pane ministře Schwarzenbergu:

Dovoluji si Vám pogratulovat! I to Vaše legendární usínání může být a je inspirativní. Pokud jste v minulosti neusínal, nebudil jste zřejmě takový zájem o svou osobu u občanů. Myslím, že v poslední době se více lidé začali zajímat o jednání v parlamentu jen proto, aby Vás viděli si zdřímnout, a Vy jste si při tom odpočinul, což bylo dobré pro Vaše zdraví.

Mně se něco podobného taky stává. Totiž, když mi paní Střížovská z Českého dialogu dlouho nic nepošle k překladu, je mi dlouhá chvíle a dám si šlofíka. Jenomže já nejsem osoba veřejně činná a tak to nikoho nezajímá.

Jiné je to u Vás a také u pana Zemana. Ten prý nedávno přišel do sněmovny trochu vrávoravým krokem a málem upadl, nebýt ochranky. Všechno bylo zachyceno na videu a objevilo se na webu a hle! Národ se probral z letargie a všichni se snažili celou příhodu vidět a to do té míry, že to budilo veřejné pohoršení a příslušné orgány to honem stáhly ze sítě. Škoda, už to tam nenajdete. Ale zajímavé bylo to, jak občané najednou chtěli vidět, co dělá nově zvolený pan prezident. Z toho plyne moudré ponaučení: Čím více bude takových přestupků a zakopnutí, tím – doufejme - občané budou dávat větší pozor na to, jak se v české zemi vládne. Snad to s nimi časem trochu zahýbe a zjednají si tam pořádek.

Přeji Vám oběma hodně zdraví a energie do budoucna.

Srdečně Vás zdraví  Marie Dolanská, USA

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012