Sponzorovat hada, opičku nebo...?

Eva Střížovská 1 2013 Slovo redakce česky

Naše pražská zoo se má dobře. Jeden bohatý pán jí na sklonku života odkázal dost peněz na podporu zvířátek. A ještě předtím měla zoo báječný nápad a hlásala na plakátech: Podporujte, sponzorujte si – hada, gorilu, pštrosa….a následoval výčet i docela málo známých zvířat a zvířátek. A také pak jména dárců, kteří se rozhodli pro paviána, sněžnou sovu, papoušky či chlupatého pavouka sklípkana.

A tak nás s kolegyní Fialkou napadlo, když jsme smutně seděly nad účty, probíraly těch několik málo věrných inzerentů, a dohadovaly se, zda máme odhlásit telefon a nájem malé místnosti v Klementinu, kde se s návštěvníky rády setkáváme, že by se třeba našli dobří lidé, kteří by finančně podporovali určitou rubriku, která se jim líbí. A my bychom pak rádi uveřejnili jejich jména jako sponzorů.  Koncem roku jsme uveřejnili jména těch, kteří nám poslali nějaký příspěvek a samozřejmě uvedeme další…

Možná by to celkově vypadalo lépe, kdyby například pod rubrikou Kultura bylo napsáno: tuto rubriku sponzoruje Jana Nováková ze San Diega a František Horák z Nové Paky…  Co si o tom myslíte? A přidali byste se jakýmkoli dobrovolným příspěvkem? Je nám velice nepříjemné žádat o peníze, ale ten nájem, telefony i webová stránka se zaplatit musí. Internetový časopis, jakým nyní Český dialog je, ze samotného principu internetu čtou ale všichni zadarmo – tedy kromě těch několika, kdo na nás myslí.

Pokud by vás tedy nápad sponzorovat „svoji“ rubriku v Českém dialogu zaujal, rádi vám zašleme jakýsi „ceník“,  podle nějž stanovíme dobu, po kterou by se objevovala tato informace za každým článkem v rubrice.

Uvítáme ale jakoukoli částku na podporu našich výdajů, nemusí to být sponzoring rubrik. Například v USA – 10, 15, 20 či více US můžete zaslat naší milé zástupkyni v USA. Je to praktické, protože odpadají další výlohy s převodem účtů na banky apod. Stačí poslat check a uvést, že je na Czech Dialogue. Adresa:

Zelmira Zivny/Czech Dialogue

10815 Breed Ave, Oakland, CA 94603

I v dalších zemích máme své zástupce, abychom nebyli závislí na bankách. Rádi Vám na ně pošleme kontakt, event. najdete ho na našich web stránkách.

Těšíme se na Vaše odpovědi.

Eva Střížovská, šéfredaktorka

e-mail: strizovska@seznam.cz

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012