Klaus pustil zloděje

Eva Střížovská 1 2013 Aktuality česky

Je to asi jedna z posledních ,,bot“ co prezident Klaus natropil, ale ještě není všemu konec, ještě prý udělí milosti.  Amnestie…

Klaus, jakoby končil svoji  éru tím nejhorším, čím jí začal: Neznám špinavé peníze.  Snad si to ještě pamatujete…kamarádil se s gaunerem Kotasem, který zřejmě vytuneloval první soukromou Českou banku a s dalšími  zlodějskými výtečníky. I když sám osobně možná ukradl jen to péro v Peru, s výtečníky měl a má dobré vztahy. Takový soudce Berka, který jde dnes na svobodu způsobil podle obžaloby škodu čtvrt miliardy korun. Nejen, že jde na svobodu , ale ještě asi dostane několik milionů za nevyplacené platy – proboha, kdo to mohl uzákonit, vždyť přece nepracoval! Kocourkov, to je slabé slovo.

Nebo Union Banka, jejíž manažeři byli těsně před rozsudkem. Banka jejich přičiněním zkrachovala a věřitelé přišli o miliardy korun. Státní zástupci a soudci se případu věnovali s velkou péčí a rozsudek měl být vyhlášen asi za 14 dní, nyní jdou na svobodu a všem věřitelům i soudcům se tak se mohou nahlas smát.

Miliardář Pavel Tykač způsobil zmizení miliardy korun z CS fondů, Alespoň tak zní obvinění. Jde na svobodu.

František Dohnal. Bývalý šéf Nejvyššího kontrolního úřadu místo aby zabraňoval plýtvání, sám byl v tomto činění jejich mistrem… Když vidím na fotce jeho tlustou hlavu s tvářemi křečka,  vždy pomyslím na hladové děti v Africe.

Klaus pustil i „tatínky“, kteří dlužili výživné na své děti.  Jeden z nich se při cestě z věznice vyjádřil, že ho to ani netěší, že si myslel, že si v lochu vydělá, ale teď ani nemá kam jít a kde něco vydělat…

Klaus vysvětlil novinářům, že chtěl dát těm lidem druhou šanci. K čemu, k nové zlodějně? Spíš mne napadá, když se trochu ponořím do psychologie, že se chtěl pomstít novému prezidentovi.  Proč, když ho ještě nezná? Protože prostě bude prezidentem a on ne…  a bude si muset poradit s velkými problémy, které tato bohulibá amnestie přinese.

Na svobodu má jít v nejbližších hodinách či dnech na sedm a půl tisíce malých zlodějek, zlodějíčků, ale i velkých zločinců. Strany TOP 09  a LIDEM se dnes od amnestie distancovaly. Policie musela posílit hlídky v ulicích, už z prvních hodin jsou zprávy, že se někteří propuštění vězni  dopouštějí kriminality.

Naštěstí jsem optimistka, takže se konejším představou, že vedle kriminálníků se bude jednou v pekle smažit i prezident Klaus…

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012