Slovo na listopad

-ES- 11 2012 Slovo redakce česky

Mělo by být dušičkové. Já mám své dušičky-andělíčky-předky v zasklené nástěnce doma a denně jim zapaluji svíčku. Někdy je žádám o pomoc. Například paní Helenku Kováříkovou, která mi patnáct let chodila zadarmo pomáhat s administrativou. Ó, jak ta mi chybí!

Maminku občas prosím, aby dohlédla na moje vaření, byla výborná kuchařka a trošku jsem po ní. Na tatínka se obracím s různými praktickými dotazy, na sestru s problémy hudebními (byla vynikající zpěvačka) a také rodinnými.

Věřte, nevěřte, mé dušičky mi vždycky pomohou...ale tím vás event. nevěřící nechci obtěžovat.

Zamyšlím se dnes, 2. listopadu nad tím, jak žili moji předkové (často velmi skromně, často těžce - prožívali první i druhou světovou válku), přemýšlím, co mi odkázali do života - a je toho hodně. Ať výchovu ke slušnosti, lásku k dětem i ke starým členům rodiny a vlastně ke každému slušnému či nemohoucímu člověku, lásku ke všem živým tvorům (viz moje knížka Moje rodina a zvířena), ale i pozornost a kritičnost k nepravostem a špatným skutkům, které vidíme kolem sebe.

Jsem jim moc vděčná... mohu klidně spát, netíží mne špatné svědomí a mám víru, že ONI mne vidí a když je potřeba, tak pomohou...

A to by byl konec listopadového slova, kdyby ale nehrozil konec stránek všech...

I když jsme letos v lednu přešli od tiskové verze časopisu k internetovému, zadarmo to neni.

A proto si dovoluji připojit i vývzvu k pomoci...

Eva Střížovská

 

Milí čtenáři našich webových stránek,

děkujeme Vám velice, že nás čtete, že nám píšete své názory a nápady. Od počátku nové verze internetového Českého dialogu se počet jeho čtenářů již zdvojnásobil a stále roste. Z toho máme velkou radost.

Zvláště děkujeme těm věrným čtenářům, kteří finančně přispěli na chod nových stránek. Jsou to:

USA: Marie Dolanská, Lucemburk: Geoffrey Piper, Nový Zéland: Sláva Trombík, Austrálie: Marie Laytnová, Švédsko: Blanka Karlsson, Ota Štorch, Miloš a Zdenka Havlovi, Jaroslav Šonský, Jiřina Klevstigh, manželé Koutných, Švýcarsko: Dana Seidlová, Máša Exnarová, Majka Cron, Oldřich Černý, Rakousko: Tom Vašíček, Rudolf Cainer, manželé Vaďurovi.

 

Tato finanční pomoc podpořila vydání nového propagačního materiálu a výdaje s webstránkou v první půlce roku. Bohužel, v druhé půlce roku již nám docházejí finanční síly. Máme účty za nájem malé (a levné) místnosti v Klementinu, kde se s vámi rádi scházíme, za telefon, internet, mobil, vodné, teplo a dalších plno trapně všedních věcí jako je papír a barva do tiskárny, nájem webové stránky atd. - v průměru je to 10 tis. měsíčně, my pracujeme „zadara“.

Bylo by hezké, kdyby se našli dobří lidé, kteří by sponzorovali jednotlivé rubriky. U všech článků v konkrétní, sponzorem podpořené rubrice, bychom pak uvedli jeho jméno. Sponzoři, prosíme, pište, rubriku si zatím můžete vybrat dle vlastního přání!

Částky v libovolné výši by šly přímo na účet Českého dialogu, opravdu bychom za ně nejeli na Malorku, stejně na to nemáme čas. Děláme časopis na internetu a další publikace...(Váš oblíbený Český kalendář je již připraven jde do tisku, objednat si jej můžete už ted´.)

Rádi také zveřejníme za malý příspěvek propagační banner-upoutávku na vaši firmu, služby či na kulturní události, které pořádáte u vás, ve vašich spolcích apod..

 

Můžete se také stát sponzory našich dalších rozpracovaných publikací:

 

Hovory bez hranic...výběr z nejzajímavějších rozhovorů Martiny Fialkové s osobnostmi, které zveme na stejnojmenné besedy nebo potkáváme doma i ve světě. Připraveno k vydání, jen když se najdou peníze na tiskárnu a na grafiku.

Z autorské dílny Evy Střížovské:

Velké pláně a jiné velké zážitky - třetí knížka o putování po USA a setkávání se s dobrými lidmi.

Mezi našimi v Klokánii - reportáže z tříměsíční cesty po místech, kde v Austrálii žijí Češi.

Lejdyna a já - neuvěřitelné a humorrné záižitky řidičky s autem z roku 1938.

Z deníčku vydavatelky - smutné i veselé povídání o začátku a pokračování vydávání Českého dialogu v době politckého i podnikatelského boomu kapitalismu.

Amerika severní i jižní, to je tedy nářez! - čtvrtá knížka o kontinentu, který autorku velikce zaujal.

Moje rodina a zvířena - humorně laděná vzpomínková knížka o dětství a mládí autorky v době padesátých a šedesátých let.

Doufáme velice, že o naši práci budou mít čtenáři po celém světě stále zájem. Rozšíření povědomí o našem/vašem časopisu, o existenci Mezinárodního českého klubu a jeho aktivitách můžete napomoci i vy. Například rozesláním odkazu na naše zajímavé články nebo akce na vaše přátele. Pište nám také svoje názory a přání, o čem by měl Český dialog psát, koho bychom si měli pozvat na Hovory bez hranic apod. Místo je i pro Vaše zajímavé články. Zkrátka Český dialog je tu pro Vás!

Za redakci a Mezinárodní český klub

Eva Střížovská a Martina Fialková

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012