Připněte si na kabát vlčí mák – je čas vzpomínat

Jindra Svitáková 10 2012 Aktuality česky

Nastal čas ozdobit své kabáty vlčím mákem – symbolem Dne válečných veteránů, a uctít tak, jak je ve většině zemí světa zvykem, padlé vojáky, kteří bojovali a umírali ve válkách za naši svobodu. Dnem vzpomínky je 11. listopad, který byl v roce 1918 dnem ukončení první světové války.

Asociace nositelů legionářských tradic šíří tuto symboliku také v České republice, kde byl tento den – 11. listopad – dlouhá léta opomíjen. Ve světě se vlčí máky nosí již od poloviny října nejen na oděvech, ale zdobí se jimi domy, výlohy, automobily. Lidé si kupují brože, šátky, kravaty s vlčím mákem, tyto květiny jsou i na hrnečkách a dalších drobných předmětech. Najděte si například snímky z premiéry posledního dílu filmu Harry Potter a relikvie smrti – a uvidíte, že se nosí i na večerních šatech.

Objednejte si vlčí mák – květiny do klopy a uctěte ve své obci, městě, regionu tento den. Náměty na různé akce najdete na webových stránkách: vlcimak.anlet.cz .

Objednávat vlčí máky je možné na www.anlet.cz/e-shop nebo si dohodnout osobní odběr v kanceláři ANLET v Praze 6. Vlčí máky budou také v prodeji 28. října na akci Záchrana kamarádů, kterou pořádá MČ Praha 8 a Vojenský ústřední archiv v Kaizlových sadech v Praze na Invalidovně.

Připojte se k těm, kteří si váží minulosti a myslí na budoucnost.

 

Další informace:

http://vlcimak.anlet.cz

 

Objednávky vlčích máků:

e-mail: kaleidoskop@anlet.cz

tel.: 233 931 364

internet: www.anlet.cz/e-shop

 

Za ANLET:

Jindra Svitáková

tel: 604 206 677

e-mail: jsvitakova@anlet.cz

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012