Sokolský slet se blíží

-ES- 6 2012 Aktuality česky

Dnes je sice teprve 21. června (hrůzné výročí popravy 27 českých pánů v pobělohorské době), vzpomeňme jejich památky, odvahy se postavit mocným...ale za deset dní už tu máme Sokolský slet 2012. Přijede sem na 10500 cvičenců nejen z celé České republiky, ale i z celého světa. Už se těším na potkávání s přáteli a čtenáři z Austrálie, USA, Kanady, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny, Slovenska, Švédska, Německa, Kanady dalších zemí, kde naši sokolové šíří ušlechtilé myšlenky harmonie těla i duše.

Ale prakticky: hlavní sokolské programy budou v areálu SYNOT Tip Aréna ve Vršovicích. A to v úterý 3. července od 19. hodin (Gala program), 5. července bude od 21. hodin I. Program hromadných skladeb, v pátek 6. července pak II. Program hromadných skladeb a to od 14 hodin a zároveň bude slavnostní zakončení sletu.

Ale mnohé další programy jsou připraveny, například na nádvoří Tyršova domu, na Staroměstském náměstí či v divadlech. Například Prodanou nevěstu v podání sokolských ochotníků je možno vidět a slyšet v Divadle ABC, Poprask na laguně v Ypsilonce. Hrát budou i loutková divadla, tančit folklórní soubory. Program je bohatý.

A nezapomeňte přijít zamávat sokolům při nedělním průvodu Prahou. Půjdou jako obvykle od dolní části Václavského náměstí na Národní třídu, přes Náměstí Jana Palacha na Staroměstské náměstí.

Pro další informace si klikněte na:

www.vsesokolskyslet2012.eu

www.lemanagency.cz

www.sokol.eu

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012