Pietní akt za oběti rudého teroru

6 2012 Aktuality česky

Sdružení bývalých politických vězňů 1948 -1989 (SBPV), organizace sdružující politické vězně komunistického režimu, pořádá dne 26. června 2012 v 10:00 pietní akt za oběti rudého teroru. Pietním aktem si připomínáme oběti a hrdinství obětí komunistického režimu.

Pietní akt se koná za přítomnosti členů Vlády ČR a Senátu ČR, církevních představitelů, zahraničních velvyslanců, bývalých politických vězňů a široké veřejnosti na Čestném pohřebišti politických vězňů III. odboje na Ďáblickém hřbitově v Praze 8.

 

O zřízení Čestného pohřebiště politických vězňů III. odboje na hřbitově v Ďáblicích se začátkem devadesátých let osobně zasadil tohoto roku zesnulý bratr Stanislav Stránský, předseda SBPV. Na tomto místě se nachází hromadné hroby mnoha set odpůrců komunistického režimu, popravených nebo umučených v komunistických lágrech, včetně novorozenců, kterým se nedostalo adekvátní péče ve vězení.

Snahou letošní pietní akce je také rozšíření okruhu pozvaných zástupců organizací se vztahem na události padesátých let a zajistit její publicitu tak, aby odkaz padlých, na které s úctou vzpomínáme, nebyl zapomenut.

Ladislav Bergmann

předseda SBPV

www.polticti-vezni.cz

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012