Koho nebudu volit

5 2002 Slovo redakce česky
obálka čísla

Už se to blíží. Volby. Předvolební šílenství nastalo. Parlamentní strany už dávno před vypuknutím volební kampaně volební kampaň praktikovaly. ČSSD na vládních výjezdech pořádala "setkání s občany", kde jim slibovala modré s nebe, ODS podobně. To by mi tolik nevadilo, spíš se poohlédnu po minulých čtyřech letech.

Tedy, ČSSD nebudu volit, protože:

1) Je součástí podvodu na voličích, tzv. opoziční smlouvy.

2) Donedávna měla předsedu, který je největším hulvátem, kterého jsem kdy poznala a který je dosud dokonce premiérem ČR.

Za premiéra ČR jsem se naposledy styděla v roce 1989 14. července v Paříži, kde jsem byla přítomna oslavám 200 let od Francouzské revoluce. Jeden Pařížan mi tehdy řekl: "Jó, Praha, ta je prý krásná. Ale v Československu prý máte premiéra, který má potíže s řečí." - Myslel tím Milouše Jakeše, který si pletl brojlery s bojlery a žaloval na "tu holku Zagorku", že si vydělá písničkami víc než dělníci v ČKD. (Tento jeho proslov byl nahrán na kazety a šířen pro obveselení posluchačů doma i ve světě.) Jedna moje kamarádka, která měla docela hloupého malého psíka říkala, že má větší IQ než Jakeš. Zeman, i když už složil funkci předsedy strany, drží stále ruku nad estébáky, kteří jsou jeho poradci, a někteří i ministry. Brání svobodě slova, ingnoruje rozsudky soudu, kdy je za své sprosté výpady odsouzen k pokutám a omluvám. Od pohledu je jeho kývající se velká hlava, hnusná. Jen velmi zkušený psychiatr by dokázal vysvětlit jeho mindrák, kdy jeho jistě slušně vysoké IQ bojuje s pudy a primitivismem.

3) Nebudu volit tuto stranu nejen proto, že takového monstra si zvolila do svého čela, ale i proto, že další straničtí reprezentanti nejsou o nic lepší. Tedy jsou jiní. Zatímco Zemanovi se nedá vytknout žádná snaha o osobní obohacení a koulení hmyzí kuličky pro zabezpečení dob příštích, většině jeho ministrů je toto činění naopak jeidným cílem, pro který vstoupili do politiky. Některé pány-soudruhy jsem jmenovala v minulém sloupku v ČD 3, teď mohu pro zpestření přidat ministra bez portfeje (prosím čtenáře ze zahraničí, aby nám napsali jestli také (event. proč) existují u nich tito ministři) Karla Březinu. Ve vládě za poslední čtyři roky neproslul žádnou užitečnou činností, ale pro zábavu veřejnosti svým deklarovaým erotomanstvím.

Není již na kandidátce příštích voleb na volitelném místě, ale aby ještě urval co může, odjíždí za peníze občanů do USA, Velké Británie, Slovinska, Japonska a Jižní Koreje. 20denní cesta má stát několik milionů.

4) Nebudu volit ČSSD, protože povyšuje stát nad občany, z kterých dělá nesvéprávné chudáčky a které chce ochraňovat. A to hlavně tím, že nejen bohatým, ale i všem sebere co může pak to pěkně podle svého "přerozdělí", tedy naleje miliony a miliardy do krachujících (vytunelovanych-vykradených) podniků a bank.

Nebudu volit ODS, protože je:

1) součástí podvodné opoziční smlouvy 2) 13. rok hlásá pravicovou politiku, ale uskutečňuje naopak levicovou (viz žádná privatizace bank atd.)

3) má předsedu, který má sice proti Zemanovi noblesní vystupování a umí lépe anglicky, ale arogance mají oba stejně těžký pytel. Oba nesnášejí kritiku, novináře a občanský sektor. Klaus je vládcem omámeným mocí a jeho straničtí podanní ani neceknou - mohli by přece ztratit své teplé židličky. 4) Za 13. let co je u moci, nehnula ODS ani prstem proti korupci, nedokázala nastolit právní klima ve společnosti, nechala rozkrást celou republiku.

5) Její hlavní heslo "Vše vyřeší mocná ruku trhu," je lež jako věž. Trh naopak kácí české lesy na Šumavě a prodává je levně do Německa, pouští ulicí, kde bydlím těžké kamiony, takže nemohu spát hlukem a smradem z výfuků, pouští na dosud klidné a poměrně čisté vody přehrad motorové lodě nabobů, kteří roupama nevědí co dělat, tak se budou projíždět sem a tam, pouští ožralé myslivce střílet zvěř i lidi do lesů, luk a za určitých podmínek (které si určí oni) i na soukromé pozemky!

I když je v ODS velká řada slušných lidí, kterým jde o naplnění programu a kteří se na svých místech starostů apod. obětavě starají o skutečné zájmy občanů, proti svému vedení nemají šanci...

Že nebudu volit zločineckou komunistickou organizaci snad ani nemusím rozvádět. Ta necouvne před ničím. Všimněte si na straně 2 pikantní básničky, která má být lákadlem pro voliče v zahraničí. Pro ty voliče, které dříve vyštvala ze země!

Snad bych volila Unii svobody v koalici s KDU-ČSL nebo ČSSN, což jsou strany, jejichž program mne oslovuje a které by měly dostat šanci. Jenže já vůbec volit nebudu. Ne, že bych nechtěla. Ale proto, že se jako statisíce krajanů v celém světě budu nacházet několik tisíc kilometrů od nejbližší české ambasády, kde bych volit osobně mohla.

A tak znovu už asi po sté připomínám, že zatímco řada civilizovaných zemí umožňuje svým občanům v zahraničí volit na nejrůznějších místech (Američané např. volí i v Plzni), a hlavně korespondenčně, Česká republika "dovolila" poprvé ve třináctém roce demokracie svým občanům v zahraničí volit. Ale jen na ambasádách a jen do Jihomoravského kraje. A jaká byrokracie tomu předcházela se ani neptejte. Už teď je jasné, že voleb se zúčastní pouhý zlomek skutečných zájemců v cizině.

A já si ve volební dny budu zpívat populární písničku Michala Tučného: "Všichni jsou už v Mexiku, buenos dias já taky jdu, jedu si poslechnout pěknou muziku, co se hraje v Mexiku..."

Mějte se fajn, příští sloupek bude odtamtud.

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012