Konference v New Yorku...

-ES- 6 2012 Aktuality česky

 

O víkendu, 16. - 17. června 2012, proběhne v Českém centru New York konference Českých škol bez hranic určená všem zájemcům o výuku češtiny pro děti na území USA a Kanady. Jedná se o první setkání tohoto druhu. Konferenci pořádá občanské sdružení Česká škola bez hranic ve spolupráci s Českým centrem New York, pod záštitou českého velvyslanectví ve Washingtonu.

Konference se zúčastní zástupci českých (nebo československých) škol již na tomto území působících, dále zájemci, případně rodiče, z řad českých (československých) organizací a spolků, které by o zřízení školy v duchu ČŠBH měly zájem.

Konference si klade za cíl seznámit účastníky s modelem výuky ČŠBH a jak s ním v zahraničí začít, dále se současnou českou literaturou pro děti a mládež a výukovými materiály. Účastnící budou mít též možnost diskutovat se zástupci ministerstva školství a ministerstva zahraničních věcí, kteří se konference zúčastní.

Výsledky konference budou prezentovány 27. a 28. srpna na již tradičním letním setkání ČŠBH v Praze.

1. června 2012 převzala cenu Gratias Agit česká lékařka provdaná v Paříži Lucie Slavíková-Boucher, zakladatelka mezinárodní sítě českých škol. ČŠBH je jedním z nejúspěšnějších projektů, který dnes pomáhá Čechům žijícím v zahraničí a jejich rodinám vzdělávat děti českého původu:

Foto Bára Kmentová, rozhlas

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012