ČSSD doplatila na frajírka Ratha

Venda Šebrlová 6 2012 Aktuality česky

Byl žil jednou jeden politik a ten pil krev (skoro) všem kolem sebe. Někteří ho nenáviděli, jiní se mu smáli... Ba ne, to není dobrý začátek, protože takových politiků bychom našli v našich etablovaných stranách desítky. Tento se jmenuje Rath a vyznačoval se neuvěřitelným sebevědomím. Nic mu nemohlo uškodit. Smál se lidem do očí, poškleboval se, byl blahosklonný k nahrbeným hřbetů – a tak se stal dobře sledovatelným terčem. Po dlouhých měsících byl chycen s nejdražší lahví vína na světě v ceně 7 milionů korun.

Osud bývalého hejtmana Středočeského kraje se mění ze dne na den. Odhalují se další jeho podivné čachry. Život ve vazbě je zoufale jednotvárný a když má člověk dost času vzpomínat, co měl udělat šikovněji – no, to už je slušný trest! Ne, že by si ho nezasloužili další, peníze tečou mezi prsty a zatímco vláda škudlí, někteří z vyvolených si chrochtají.

David Rath to dělal tak nahlas. že je prvním (a doufám, že budou následovat další!!), kdo půjde za katr. Do pekel jde s ním i dosud preferovaná ČSSD, která měla krásně nakročeno k volbám . Každý druhý člověk, který ji chtěl volit, od ní dává ruce pryč. Pro Lidové noviny (29.V.) to zjistila společnost Millward Brown. A skoro 70% tázaných doufá, že soud potvrdí Rathovu prodejnost a nasolí mu nepodmíněný trest. Problémem se jeví, jestli Rath není obětním beránkem (42% si myslí, že ano a 8% že ne).

D. Rath tvrdí, že je to komplot proti jeho osobě. Přeceňuje se. Devět desetin lidí v Česku si myslí, že jeho odhalení je jenom špičkou ledovce. Že kdyby se ostatním politikům odposlouchával telefon tolik měsíců, na každého by se něco našlo. Určitě, jenže co víc odhalit než milionové úplatky a milenky? Nebo milence? Nebo propojení politika jedné strany s tou na opačné straně? To všechno tady přece bylo! Teď vidíme alespoň náznak snahy to řešit. Jen aby bylo dost místa ve vazebních věznících!

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012