Český dům 2012 při letní olympiádě v Londýně

HK 4 2012 Kultura česky

Oslavy se sportovci, velkoplošné projekce, skvělá hudba, výstavy, nejmodernější audiovizuální technika, futuristický design. Takový bude Český dům při letní olympiádě v Londýně. Český dům je situován ve čtvrti Islington v Business Design Centre, stylové budově, která připomíná Vinohradský pavilón či Průmyslový palác v Praze. Návštěvníci se mohou těšit na slavné hosty. Vedle členů olympijské výpravy se v Českém domě objeví řada bývalých i současných reprezentantů. Pozváni jsou mimo jiné fotbalisté Petr Čech a Tomáš Rosický, kteří v Londýně hrají.

Svá díla vystaví čeští umělci, 30 pláten představí například malíř Michael Rittstein. Novou instalaci představí výtvarník David Černý. Čtyři koncerty odehrají Monkey Business, a to hned v prvním týdnu olympiády. V Českém domě se budou prezentovat česká věda, průmysl a vysoké školy.

Stejně jako olympijská kolekce oblečení, i architektonické řešení prostoru je inspirováno slavným obrazem Dvoubarevná fuga génia abstraktní malby Františka Kupky. Český dům bude osazen velkoplošnou projekcí s celkovou plochou víc jak 280 metrů čtverečních a prostorovým zvukem. Nechybí sportovní trenažéry, bary, prodejny suvenýrů a olympijské kolekce.

Už v březnu bylo přímo v Islingtonu zahájena česká kulturní sezóna s názvem Czech Open 2012. Během jara a léta přináší širokou nabídku programů pro veřejnost s aktivním zapojením místních umělců, kulturních institucí, mládeže a českých výtvarníků, designerů, hudebníků a filmařů.

Czech Open pořádá České centrum Londýn ve spolupráci s ČOV, Islington Council, českým velvyslanectvím v Londýně, Magistrátem hlavního města Prahy, Česko-britskou obchodní komorou a dalšími partnery.

Adresa: Český dům, Business Design Centre, 52 Upper Street, Islington, London, N1 0QH

Web Českého domu: www.zijemelondynem.cz/ceskydum

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012