Slovo na duben

Eva Střížovská 4 2012 Slovo redakce česky

Vážení čtenáři,

26 dětí z Japonska strávilo nádherný týden v České republice, díky nápadu bývalé slavné olympijské vítězky Věry Čáslavské.

Dne 5. 4. 2012 se v Praze setkali, na pozvání Česko-japonské společnosti, ti, co aktivně pomáhali organizovat pobyt japonských dětí z oblastí postižených před rokem tsunami. Setkání se konalo v soukromém klubu manželů Havlových „U Koníčků“ v paláci LUCERNA, který byl poskytnut společnosti zdarma. Média se pobytu těchto dětí mohla věnovat více. Věřme, že natočený dokument bude brzy promítnut v České televizi. Setkání mělo skvělou atmosféru nejen v tomto klubu, i po celou dobu pobytu japonských dětí. Záštitu poskytlo české i japonské MZV.

Tuto zprávu jsem si vypůjčila z obsáhlého článku Jana Šinágla, neboť jsem chtěla toto dubnové slovo zaměřit v jarním duchu trochu více pozitivně. A věřte, že z pohledu dalších událostí v naší české kotlině to jde jen velmi těžko. Po čtyřech letech nastala největší inflace, potraviny, bydlení, energie, benzin atd., se zdražuje, což asi nejvíce postihuje rodiny s dětmi a důchodce. Zato daně porostou. Politici se chovají ve vykradeném státě (a kým, že?) jakoby byli nedotknutelní a mohli z lidí, kterým mají moudře vládnout, sedřít kůži. Podporu mají v policii i v justici, kterou spolu s tuneláři ve velké většině ovládají. Aféra stíhá aféru, ale nic se neděje. A Hrad jakoby při nich stál. Při nedávném trapném odhalení nahraných rozhovorů mezi bývalým primátorem Bémem s „podnikatelem“ Janouškem (z doby primátorování), vyplynuly neuvěřitelné skutečnosti. Janoušek vlastně ovládal Prahu (a nejen) místo primátora. Ve chvíli, kdy tyto zprávy a citace z rozhovorů plnila médiía, naboural opilý Janoušek do jiného auta a jeho řidičku zranil. Policie ho ani nezatkla, ani mu nesebrala řidičský průkaz, jak bylo její povinností. A pan prezident se k tomu vyjádřil, že všechno zavinila média a že je to cesta do pekel. Já naopak doufám, že do pekel přijdou ti, kteří se chovají tak amorálně, že nad tím zůstává rozum stát...

Ale máme i dobré zprávy. Vím dnes o dvou: Byl uznán Třetí odboj, tzn. proti komunismu a ministr armády Vondra vyznamenal některé jeho činitele.

A ta druhá dobrá zpráva je, že nastalo jaro, stromy a keře se obalují květy a v trávě rozkvétají první sedmikrásky a pampelišky.

A třetí zpráva by byla moc dobrá pro naši redakci. Kdybyste nám více psali co se vám líbí a nelíbí na nové podobě Českého dialogu. Ze statistických údajů jsme na internetu viděli, že vás zaujal rozhovor s autorem knihy o žulovém Stalinově pomníku, článek o generálu Eretovi a také o skautech. To nás těší, však pište víc!

Děkujeme předem.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012